Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Osobowość Rzecznika. Czym się charakteryzuje?

18.04.2018 15:10

Osobowość Rzecznika zwana też jako Introwertyk Intuicyjny Uczuciowiec Osądzający (inaczej INFJ, czyli Introverted Intuitive Feeling Judgin) to najrzadszy rodzaj osobowości. Zgodnie z badaniami ma go jedynie około jednego procenta z nas. Na czym polega?

Kobieta fot. pexels

INFJ są introwertykami, którzy dopiero po pewnym czasie otwierają się na nowe znajomości. Trudno do nich dotrzeć, ale gdy już się otworzą, są najlepszymi przyjaciółmi i kompanami na świecie. Osoby obdarzone tym rzadkim rodzajem osobowości są przekonani, że świat może być lepszy. Cechuje ich ogromna empatia i wrażliwość.

Oto najpopularniejsze cechy Osobowości Rzecznika:

1. Od dziecka czujesz się inny

Nawet jeśli miałeś mnóstwo przyjaciół, nigdy nie czułeś, że pasujesz do nich w stu procentach. Czasami udawałeś, że niczym nie różniłeś się od grupy, by inni cię zaakceptowali. To normalne w wypadku INFJ — wszyscy oni potrzebują poczucia wspólnoty.

2. Naprawdę interesujesz się życiem bliskich sobie ludzi

Tu nie chodzi o przymus — naprawdę chcesz wiedzieć, co dzieje się w życiu bliskich ci osób. I nie chodzi tylko o trywialne kwestie, takie jak: co jedli w weekend albo gdzie chodzą na zakupy. Naprawdę chcesz głęboko zrozumieć motywy ich zachowania.

3. Jesteś otwarty na innych, ale...

Możesz być także nieśmiały, cichy i wycofany, a jednocześnie czarujący, zabawny i przezabawny. W wypadku INFJ wszystko zależy od sytuacji, nastroju i poziomu energii, a przede wszystkim od ludzi, z którymi w danej chwili się spotykasz.

4. Czujesz, że to nie to

Czujesz, że jesteś przeznaczony do czegoś więcej niż praca pięć razy w tygodniu po osiem godzin dziennie tylko po to, aby opłacić rachunki. Chcesz pomagać ludziom i zmieniać świat — a nie tylko otrzymywać wynagrodzenie. Problem polega często na tym, że nie wiesz, jak to zrobisz, bo łapiesz się wszystkiego...

5. Jesteś wrażliwcem

Jesteś bardzo troskliwy, sumienny i rozważny. Inne osoby, które nie są tak sumienne, mogą wydawać się nieczułe, a nawet okrutne.

RadioZET.pl/SI

Oceń