Oto scena z horroru "To", która była tak straszna, że została wycięta

16.10.2017 13:03

Kinowa wersja horroru "To" bije rekordy popularności. Film na podstawie powieści Stevena Kinga o złowieszczym klaunie obejrzały już miliony osób na całym świecie. Widzowie zgodnie przyznają, że horror jest naprawdę straszny. Okazuje się jednak, że niektóre sceny były tak przerażające, że zostały wycięte. Z nimi "To" byłoby jeszcze straszniejsze.

Pennywise to horror wycięta scena fot. Instagram

Jedna z takich scen "wyciekła" do sieci za sprawą użytkownika serwisu Reddit, który postanowił opisać to, co zawiera pominięty fragment scenariusza. Jeszcze we wrześniu w jednej ze swoich wypowiedzi aktor grający klauna Pennywise'a zdradził, że była taka scena, w której cofamy się do XVII wieku, ukazująca bardzo niepokojące, poruszające zdarzenia. Dopiero teraz wiemy, co w niej było.

Scena ukazywać miała czasy, kiedy Pennywise dopiero stawał się tym, kim był. Miał to być rok 1637. W opisie sceny na Reddicie czytamy:

"Abigail wstaje i zamyka drzwi. Tak, jakby samego Szatana próbowała trzymać z daleka. Tuli dziecko do swojej piersi, próbuje rozpalić ogień, ale płomień gaśnie. Dziecko zaczyna się denerwować (...). Słyszy dźwięk, który dobiega z cienia przy studni". Co pewien czas widać ciemną sylwetkę, która przesuwa się w oddali zmieniając ciągle swój kształt - tak, jakby dopiero decydowała, jaką formę chce przybrać. "Proszę, Diable, zostaw nas" - mówi Abigail, ale cień znów się przesuwa. Kiedy pada na niego promień światła, widać postać Pennywise'a. Nagi, blady, żałośnie wyglądający, o ciele naśladującym człowieka. Wreszcie odsłania swoje ostre, pokryte śliną zęby. Zaczyna poruszać się w koło pokoju co chwila stając się kimś innym - mężczyzną, kobietą, bestią, potworem.

Wtedy Pennywise przemawia do kobiety. Mówi, że nie jest żadnym demonem. Nazywa siebie "zjadaczem światów". Jego głos jest gardłowy, nienaturalny. Przerażona kobieta krzyczy: "Nie moje dziecko, tylko nie moje dziecko, jest niewinne".

W dalszej części sceny drzwi otwiera 6-letni synek Abigail, ta każe mu wyjść i... odkłada bez słowa dziecko. Odwraca się w stronę kominka a Pennywise zaczyna ucztę... Najpierw słyszymy kwilenie dziecka, które przerywa trzask. Na twarzy kobiety widać najpierw strach, zaprzeczenie, smutek i żal, a na końcu obojętność.

Użytkownik Reddita, który ujawnił całą scenę, ma wielką nadzieję, że zostanie ona wykorzystana w drugiej części horroru. Czy jednak twórcy zdecydują się pokazać obraz tańczącego klauna zjadającego dziecko?

Przypomnijmy, że premiera "To 2" zapowiadana jest na 2019 rok.

RadioZET.pl/bloody-disgusting.com/SA

Oceń
Tagi