Pantone wybrał kolor roku 2019

07.12.2018 14:28

Jak co roku marka Pantone wybrała kolor na nadchodzące 12 miesięcy. Po ultrafioletowym przyszedł czas na... koral.

kolor roku 2019 fot. Instagram Pantone

Pantone wybrało kolor roku 2019. Po królującym w mijającym roku ultrafioletowym przyszedł czas na Living Coral. To delikatny, żywy, pastelowy odcień, który kojarzyć się ma z afirmacją życia. Wybór właśnie takiego naturalnego i energetycznego odcienia ma być odpowiedzią na coraz większą rolę, jaką technologia i media społecznościowe odgrywają w naszym życiu. Jesteśmy coraz bardziej pochłonięci i nie dostrzegamy codzienności.

Living Coral kolorem roku 2019 Pantone

W komunikacie Pantone uzasadnia wybór koloru Living Coral.

„Living Coral to animujący i afirmujący życie koralowy odcień o złotym odcieniu, który energetyzuje i ożywia. Towarzyski i porywający, wciągający charakter Living Coral zachęca do beztroski. Symbolizując naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań, żywy koral uosabia nasze pragnienie żartobliwej ekspresji” – napisano na Facebooku Pantone.

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z branży poligraficznej. Już od wielu lat firma ogłasza swoje kolory roku. Kolor roku 2019 będzie już dwudziestym. Za każdym razem ogłoszenie spotyka się z dużym zainteresowaniem – nie tylko w poligrafii. Kolory roku Pantone są popularne m.in. w branży odzieżowej, wyposażeniu wnętrz itp.

RadioZET.pl/SA

Oceń