Pantone wybrał kolor roku 2019

07.12.2018 14:28
xxx zet

Jak co roku marka Pantone wybrała kolor na nadchodzące 12 miesięcy. Po ultrafioletowym przyszedł czas na... koral.

kolor roku 2019 fot. Instagram Pantone

Pantone wybrało kolor roku 2019. Po królującym w mijającym roku ultrafioletowym przyszedł czas na Living Coral. To delikatny, żywy, pastelowy odcień, który kojarzyć się ma z afirmacją życia. Wybór właśnie takiego naturalnego i energetycznego odcienia ma być odpowiedzią na coraz większą rolę, jaką technologia i media społecznościowe odgrywają w naszym życiu. Jesteśmy coraz bardziej pochłonięci i nie dostrzegamy codzienności.

Living Coral kolorem roku 2019 Pantone

W komunikacie Pantone uzasadnia wybór koloru Living Coral.

„Living Coral to animujący i afirmujący życie koralowy odcień o złotym odcieniu, który energetyzuje i ożywia. Towarzyski i porywający, wciągający charakter Living Coral zachęca do beztroski. Symbolizując naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań, żywy koral uosabia nasze pragnienie żartobliwej ekspresji” – napisano na Facebooku Pantone.

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo z branży poligraficznej. Już od wielu lat firma ogłasza swoje kolory roku. Kolor roku 2019 będzie już dwudziestym. Za każdym razem ogłoszenie spotyka się z dużym zainteresowaniem – nie tylko w poligrafii. Kolory roku Pantone są popularne m.in. w branży odzieżowej, wyposażeniu wnętrz itp.

RadioZET.pl/SA

Oceń