Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsze wegańskie kulinarne show w BBC

22.11.2018 15:17

Oto coś, na co czekało wielu wegan i wegetarian: kulinarne show, w którym będą przygotowywane wyłącznie potrawy bez zawartości produktów odzwierzęcych. Program pod tytułem „Dirty Vegan” wiosną ruszy w BBC.

Dirty Vegan fot. Instagram

W każdej niemal telewizji znaleźć można jakiś program kulinarny. W polskich stacjach znane są/były m.in. „Master Chef”, „Top Chef”, „Hells Kitchen”, „Master Chef Junior” czy też programy Magdy Gessler. Dotąd w żadnej telewizji na świecie nie istniał program skierowany bezpośrednio do wegańskiego lub wegetariańskiego widza. To już niebawem się zmieni, bo oto wiosną w BBC ruszy pierwsze wegańskie kulinarne show: „Dirty Vegan”.

Wegańskie kulinarne show w BBC

Mięsożercy, którzy niniejsze słowa czytają, z pewnością w tej chwili pukają się w czoło lub z niedowierzaniem kręcą głową, zastanawiając się, jakież to dania przygotować można z liścia sałaty. Na szczęście ci, którzy zrezygnowali z mięsa, dobrze wiedzą, że to był dla nich tylko początek kulinarnej ewolucji, dzięki której odkryli dania i składniki, których „mięsożerca” prawdopodobnie nie będzie miał szans spróbować. Nowe kulinarne show w BBC z pewnością wielu osobom ciekawskim otworzy oczy na to, jak różnorodna, apetyczna, zdrowa i do tego prosta w przygotowaniu może być kuchnia wegańska.

Show „Dirty Vegan” rusza już w styczniu 2019, a w BBC poprowadzi Matthew Pritchard, prezenter znany z wielu programów brytyjskiej telewizji, który jest wielkim miłośnikiem kulinariów i utytułowanym szefem kuchni. Przede wszystkim Pritchard od wielu lat znany jest z propagowania wegańskiego stylu życia.

Z pewnością w polskiej telewizji nieprędko doczekamy się podobnego programu, choć liczba Polaków porzucających mięso bardzo szybko rośnie. Mimo to program w BBC jest powodem do radości, bo pokazuje, że proroślinny trend rośnie w siłę.

Radiozet.pl/BC/SA

Oceń