Zamknij

Pierwszy gejowski ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Redakcja
26.09.2018 15:07
lord Ivar
fot. Instagram

Ślub lorda Ivara zapowiedziano już wiosną tego roku. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej poślubił swojego narzeczonego Jamesa Coyle'a.

Już zapowiedź ślubu wywołała w brytyjskiej prasie niemałe zamieszanie, a jeszcze większe z pewnością w rodzinie królewskiej. Ślub kuzyna królowej Elżbiety II i jego partnera był pierwszym homoseksualnym ślubem w królewskim rodzie.

Ceremonia odbyła się 22 września w prywatnej kaplicy w Bridwell Park. Na uroczystość przybyło około 60 osób – członków rodziny królewskiej oraz przyjaciół lorda Ivara i jego narzeczonego. Lord pochwalił się tym ważnym wydarzeniem na instagramie.

„Wreszcie to zrobiliśmy! to był wspaniały dzień pomimo pogody” – napisał i korzystając z okazji, złożył kilka podziękowań. Przede wszystkim dla swoich córek. „Co najważniejsze – wielkie dzięki dla moich uroczych trzech dziewczyn za bycie tak wyrozumiałymi i wspierającymi. Bez ich wsparcia to nigdy by się nie stało” – dodał.

Co ciekawe, dla lorda Ivara Mountbattena to drugi już ślub. Wcześniej był mężem Penelope Anne Vere Thompson, z którą ma trzy córki. Para rozwiodła się w 2011 roku, a w 2016 roku lord po raz pierwszy otwarcie przyznał, że jest homoseksualistą. Jak twierdził, od dawna rozważał nad swoją seksualnością. Ostatecznie doszedł do wniosku, że jest gejem. Jak informuje, do ślubu namówiły go córki. Była żona z kolei przyznała, że dla niej będzie to wydarzenie bardzo emocjonalne i jest nim mocno poruszona.

W takim razie pozostaje życzyć młodej parze wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

RadioZET.pl/indy100.com/SA