Ten pies żył kiedyś na ulicy. Dziś jest gwiazdą Instagrama i Twittera

07.03.2019 14:40

Na Instagramie rządzą profile uroczych psów czy kotów. Jednym z najpopularniejszych jest konto 17-letniego psa Marnie, który jeszcze kilka lat temu mieszkał na ulicy. Poza tym gra w reklamach i ma konto na Twitterze.

Ten pies żył kiedyś na ulicy. Dziś jest gwiazdą Instagrama i Twittera fot. ---

Profil psa Marniego podbija Instagram

Profile uroczych zwierząt cieszą się niezwykłą popularnością na Instagramie, a liczba followersów śledzących czworonogi w sieci jest ogromna. Takim przykładem jest konto 17-letniego psa rasy Shih tzu. Jego konto „Marnie the dog” liczy 1,9 mln obserwujących.

Jeszcze kilka lat temu Marnie żył na ulicy. Znaleziony przez pracowników schroniska, trafił do placówki. U psa zdiagnozowane zostały liczne choroby, m.in. częściowe uszkodzenie wzroku w lewym oku oraz częściowe upośledzenie słuchu. Choć upośledzenie słuchu dalej zostało, weterynarzom udało się częściowo wyleczyć psa.

Znaleziono też rodzinę dla niego. Marnie trafił po opiekę mieszkanki Nowego Jorku, Shirley Brahy, pracującej w telewizji jako producentka. Pies w nowym domu powracał do zdrowia, natomiast jego właścicielka postanowiła pochwalić się nim w sieci i założyć mu konto na Instagramie. Pierwsze zdjęcie na platformę społecznościową dodała w 2014 roku. Od tamtego momentu konto Marnie zaczęło rosnąć. Czworonóg zdobył tak wielką popularność, że pojawiły się propozycje, aby wystąpił w reklamach. Zwierzak pojawił się w m.in. spocie sklepu internetowego Avvo. Marnie ma również konto na Twitterze, na którym oczywiście można znaleźć jego urocze fotki.

Zagłosuj

Wolisz psy, czy koty?

RadioZET.pl/SW

Oceń