Plandid na topie - nowy trend Instagrama pokona modę na selfie?

28.08.2017 16:28

Co to jest plandid? Oto nowy instagramowy trend, który być może wkrótce zastąpi popularne selfie. Na czym polega kolejna moda w sieci?

Plandid co to znaczy fot. Instagram

Trendy w internecie przychodzą i odchodzą. Przez długi czas w sieci królowała moda na tzw. selfie - fotkę zawsze pozowaną, wykonywaną "z rąsi" tudzież selfiesticka, często "udającą" zdjęcie z zaskoczenia. Na selfie królują buziaczki, wydęte "rybie" wargi i dziwne minki. Chętnie popełnia się je w windzie i wielu innych miejscach. Główną cecha "selfiaka" jest to, że zawsze wykonuje się go sobie samemu (ewentualnie komuś, kto akurat jest z nami) przez siebie i w centrum nie ma nic innego, tylko "minka"/buziak itp.

Teraz wszyscy, którzy mają tego zalewu selfie już dość, mogą odetchnąć z ulgą. Na horyzoncie pojawił się nowy internetowy trend, który ma szanse przebić popularność selfie. Jest nim plandid. Co to znaczy i na czym polega?

Plandid - co to jest?

Tym, co odróżnia plandid od selfie jest naturalność - a przynajmniej próba, by zdjęcie było jak najbardziej naturalne i obejmowało coś jeszcze, poza twarzą/figurą osoby umieszczonej na zdjęciu. Trend ten, który zyskuje coraz większą popularność i który coraz bardziej widać na zdjęciach wielu znanych osób - modelek, blogerek i celebrytek, ma na celu uchwycić nas w pozie najbardziej naturalnej, nie wyglądającej na pozowaną. Zdjęcie ma wyglądać tak, jakby nie było planowane albo wykonane wręcz z zaskoczenia tudzież bez wiedzy fotografowanej osoby. Obiekt uwieczniony na zdjęciu może być np. zamyślony, silnie skupiony na rozmowie czy oddający się swoim ulubionym zajęciom (podczas kiedy inni nie widzą). W ten sposób zdjęcie wygląda tak, jakby ktoś robił je ukradkiem, tak, jak to robią paparazzi. Oto kilka przykładów.

Takich zdjęć nie da się robić samemu w swojej windzie czy łazience, istnieje więc nadzieja na to, że nie grozi nam kolejny wysyp fotek.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi