Teraz gramy

Polacy będą testować jako jedni z pierwszych wynajem mebli IKEA

05.04.2019 16:04

Ikea stawia na nowe pomysły. Niebawem klienci z Polski, Szwajcarii, Holandii i Szwecji będą mogli wynająć meble IKEA. Jak zapowiadają przedstawiciele szwedzkiej sieciówki, pomysł narodził się z troski o środowisko.

Polacy będą testować jako jedni z pierwszych wynajem mebli IKEA fot. Instagram.com/ IKEA Polska

IKEA wynajmie meble Polakom

Ikea słynie ze sprzedaży mebli, jednak chcąc poszerzyć swoją ofertę, chce również wynajmować meble. Początkowo do wynajęcia będzie możliwe jedynie umeblowanie biurowe – biurka, krzesła i szafy. Jednak IKEA planuje też wynajmować inne meble, z asortymentu kuchennego. Akcja ma związek z ochroną środowiska. Zamiast wyrzucać meble, IKEA odnowi je i ponownie wynajmie.

Holandia, Szwecja, Polska i Szwajcaria będą testować wynajem mebli

Wynająć meble będzie można jeszcze w tym roku. Oprócz Polski w testowaniu wynajmowania mebli udział wezmą Holandia, Szwajcaria i Szwecja. To już kolejna raz, gdy Ikea promuje życie w stylu eko. Wcześniej było sprzedawanie mebli zrobionych ze śmieci. Pojawiła się też akcja „Przyda się”, zachęcająca do bardziej odpowiedzialnych zakupów w Black Friday i do oddawania nieużywanych dotąd produktów tym, którzy ich potrzebują.

Warto podkreślić, że wynajem to nie jedyny sposób na ograniczenie liczby odpadów generowanych przez IKEA. Salon firmy w Edynburgu umożliwia klientom sprzedawanie starych mebli marki w specjalnej strefie. Z kolei w niektórych salonach IKEA działają zespoły, które reperują produkty uszkodzone podczas transportu, dzięki czemu nie trzeba ich wcale wyrzucać.

Zagłosuj

Lubisz robić zakupy w IKEA?

Rozlicz PIT za darmo z fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW

Oceń