Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polacy stworzyli antyenergetyk - napój, który pozwoli Ci zwolnić

01.06.2017 10:37

Masz dosyć szybkiego tempa swojego życia? Polacy znaleźli remedium na ten częsty problem. Stworzyli Slow - napój, który w przeciwieństwie do popularnych energetyków pozwoli Ci na chwilę zwolnić czas i naładować baterie.

Slow - antyenergetyk fot. fot. Opus B

"Padłeś? Powstań!" - głosi hasło reklamowe jednego z popularnych napojów izotonicznych. Tymczasem coraz częstszym problemem jest dla nas nie tyle brak siły, co stres, ciągły pośpiech i nieumiejętność zrelaksowania się. Środek zaradczy stworzyła krakowska agencja Opus B. Napój slow i jego genialny w swej prostocie koncept został niedawno nagrodzony trzecim miejscem na najważniejszym konkursie związanym z rynkiem opakowań - chicagowskim The Dieline Awards. Polacy swoim dziełem pokonali setki innych kandydatów.

Sekret antyenergetyka - bo takim mianem okrzyknięto już polski projekt - nie polega na wyjątkowej recepturze, która spowalnia nasz organizm, tylko na samym opakowaniu. Butelka napoju została wykonana tak, by jak najbardziej spowolnić proces nalewania go do szklanki. Bardzo wąski otwór i kształt przywołujący na myśl klepsydrę skutecznie zatrzymują czas - przynajmniej czas osoby, która właśnie nalewa sobie slow. Zobaczcie, jak to wygląda.

1 fot. Opus B
2 fot. Opus B

"Przygotowując opakowanie, w formie dwupaku, nawiązaliśmy do klepsydry, symbolu upływającego czasu. Poprzez przekręcenie pierścienia znajdującego się na środku opakowania, można otrzymać dwie niezależne, zamknięte butelki i podzielić się z kimś innym slow, czyli tym, co najcenniejsze – czasem" - czytamy na stronie Opus B.

Jak się Wam podoba ten projekt? Naszym zdaniem pomysł jest świetny. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

RadioZET.pl/SA

Oceń