Polak znalazł pierwszy polski katalog Ikea. Tak wyglądały meble w 1990 roku

20.09.2017 11:21

19 września 2017 roku minęło 27 lat, od kiedy Ikea otworzyła w Polsce swój pierwszy sklep. Dokładnie tyle lat w jednym z polskich domów leżakował pierwszy polski katalog szwedzkiej marki. Jego okładka pokazuje, jak zmieniły się ikeowe trendy.

Ikea katalog 1990 fot. Pixabay

Szwedzka firma Ikea powstała w 1943 roku. Choć w Polsce meble tej znanej marki produkowane są od 1961 roku, to jednak pierwszy sklep z szyldem Ikea powstał u nas dopiero w 1990 roku. Otwarto go w Warszawie - dokładnie 19.09.1990 r. Właśnie, gdy od tego wydarzenia minęło już 27 lat, jeden z internautów pokazał w sieci ciekawe znalezisko: pierwszy polskojęzyczny katalog Ikei. Choć pan Krzysztof nie zaprezentował kolejnych stron katalogu, tylko jego okładkę, już po głównym zdjęciu możemy zobaczyć, jak zmieniły się meble szwedzkiej marki na przestrzeni lat. Kolorystyka? Design? A może jednak i w tamtych meblach sprzed 27 lat, i w tych dzisiejszych tkwi ten sam, szwedzki duch projektowania?

 - Krzysztof, imponujące! Co prawda pierwszy pełnowymiarowy katalog IKEA ukazał się w Polsce w 1997 roku, ale od 1990 roku emitowaliśmy broszury z ofertą naszych sklepów. Niesamowite, że nadal jesteś w jego posiadaniu! - skomentowali przedstawiciele Ikei.

Pod zdjęciem, które zostało na Facebooku zalajkowane blisko 5 tysięcy osób, pojawiło się mnóstwo komentarzy od ludzi zachwyconych dawnym designem szwedzkiej marki. Niektórzy pokazywali jeszcze starsze katalogi, a wiele osób doszło do wniosku, że wzornictwo szwedzkiej marki jest ponadczasowe. Też tak sądzicie?

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi