Polka stworzyła grę, która okazała się hitem

06.12.2018 15:49

"Guess who" ("Zgadnij, kto to") to gra popularna na całym świecie, polegająca na odgadywaniu postaci po cechach ich wyglądu. Pewna Polka zainspirowała się nią i stworzyła swoją własną grę, która okazała się hitem: "Who's she?".

Who's she? fot. YouTube

Tak jak "Zgadnij, kto to" polega na odgadywaniu postaci, tak i "Who's she?" ma bardzo podobne zasady. Z tym że gra stworzona przez Zuzannę Kozerską-Girard polega na odgadywaniu słynnych kobiet z całego świata. Pomysłodawczyni chciała w ten sposób trafić do dziewczynek na całym świecie, by pokazać im, że jest wiele wielkich kobiet ze świata polityki, kultury czy sztuki, z których można brać przykład w drodze po swoje marzenia.

Who's she prawdziwym hitem

Środki na realizację swojego projektu Kozierska-Girard zbierała przez portal crowfundingowym, Kickstarter. Szybko zbiórka przeszła jej najśmielsze oczekiwania, a zainteresowanie było ogromne. Łącznie zebrano aż 300 tysięcy dolarów, choć cel wynosił zaledwie niewielki odsetek tej kwoty. To olbrzymie zainteresowanie pokazało, że tematyka ta jest niezwykle ważna dla ludzi na całym świecie.

Zuzanna Kozarska-Girard wyjawiła w rozmowie z portalem Onet, że odzew jest ogromny. Piszą do niej ludzie z całego świata, którzy za darmo chcą tłumaczyć grę na inne języki. Jak tłumaczy twórczyni gry, na pomysł wpadła kiedy zdała sobie sprawę z tego, że ludzie zwykle komentują wygląd małych dziewczynek, komplementując ich urodę. Tymczasem wygląd wcale nie jest ważny. Dlatego właśnie postanowiła stworzyć grę, w której gracze nie skupiają się na wyglądzie postaci, tylko na osiągnięciach. Tak właśnie powstało "Who's she?", czyli po prostu "Kim ona jest?".

RadioZET.pl/Onet/SA

Oceń