Powstało dietetyczne awokado. Ma o 30 procent mniej tłuszczu

18.10.2017 15:29

Od kilkunastu miesięcy panuje prawdziwy szał na awokado. To bardzo zdrowy owoc, który ma bardzo wszechstronne kulinarne zastosowanie. Nie wszyscy jednak pamiętają, że oprócz tego jest też bardzo kaloryczny. Rozwiązanie tego problemu znalazła pewna firma, która oferuje awokado o mniejszej zawartości tłuszczu. Ile w tym prawdy?

dietetyczne awokado fot. Pixabay

Na kanapkę, na pastę, do sałatki, do koktajlu czy po prostu do zjedzenia łyżeczką - jest mnóstwo prostych i szybkich przepisów na ten zielony owoc. Do tego jest on zdrowy, bo bogaty w cenne składniki odżywcze. Nic dziwnego, że awokado jest kulinarnym hitem ostatnich kilkunastu miesięcy. Trzeba jednak wspomnieć, że jest to też owoc bardzo kaloryczny - przez wysoką zawartość nasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Z tego powodu ci, którzy są na diecie, niezbyt chętnie po awokado sięgają - abstrahując od tego, czy słusznie (wszak w awokado same "dobre" tłuszcze".

Rozwiązanie problemu wysokiej kaloryczności tego owocu zaproponował jeden z producentów, który oferuje... awokado o nawet 30 procent mniejszej kaloryczności. Jak można przeczytać na stronie producenta, owoce ich marki uprawiane są w krajach Ameryki Łacińskiej, w bardzo specyficznych warunkach, które sprawiają, że mają nieco inne cechy i właściwości organoleptyczne od tych "komercyjnych". Oprócz tego szybciej dojrzewają i wolniej ulegają utlenianiu, przez co wolniej brązowieją. Niestety, poza ogólnikowymi informacjami producent nie przedstawia żadnych danych, które mogą potwierdzać właściwości jego wyjątkowego produktu.

Dietetyczne awokado już za kilka tygodnie wejść ma na hiszpański rynek (póki co będzie dostępne tylko tam), wtedy rynek zweryfikuje jego przydatność.

RadioZET.pl/BBC/SA

Oceń