Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstało piwo w hołdzie ósmemu sezonowi „Gry o tron”. Jest bardzo mocne

12.03.2019 12:37

Fani „Gry o tron” wyczekują ostatniego, 8. sezonu „Gry o tron”, który trafi na antenę HBO 15 kwietnia. Tymczasem wielbiciele kultowego serialu mogą napić się piwa dedykowanego kultowemu serialowi, które jest bardzo mocne.

Powstało piwo dedykowane "Grze o tron" fot. Instagram.com/

Powstało piwo w hołdzie „Grze o tron”

Zanim na antenę HBO trafi kolejny i ostatni sezon „Gry o tron”, wielbiciele popularnego serialu mogą skosztować piwa, które powstało w hołdzie legendarnej produkcji. Złoty trunek o nazwie „For The Trone” to dzieło Browaru Ommegang. Choć jest kolejnym piwem, które powstało na cześć produkcji, nie należy do najlżejszych. Warto podkreślić, że jedna butelka ma aż 9,5 procent alkoholu.

W złotym trunku wielbiciele odnajdą aromaty wiciokrzewu, które zostały wymieszane z prażonymi ziarnami i nutami moreli oraz gruszki. Trunek ma również słodki posmak spadzi i słodu. Warto dodać, że „For The Trone” jest piwem o limitowanej edycji, która trafiła 8 marca do Browaru Cooperstown w Nowym Jorku. W kwietniu będzie można nabyć alkohol we wszystkich stanach USA.

– Zima nadeszła, mur runął i zbliża się ostateczna bitwa o Westeros. Tym browarem przekroczyliśmy granicę tradycyjnego warzenia piwa i kofermentacji tradycyjnych składników z sokami, która zwykle wykorzystywana jest do produkcji doskonałych win. Zadaliśmy sobie wiele trudu, by stworzyć naprawdę wyjątkowe, niepowtarzalne piwo – podkreślał prezes Browaru Ommegang, Doug Campbell.

Zagłosuj

Jesteś fanem "Gry o tron"?

RadioZEt.pl/ SW

Oceń
Tagi