Pracownice Rossmanna solidaryzują się z ofiarami przemocy domowej. Malują się na niebiesko

03.04.2019 11:53

Rossmann solidaryzuje się z ofiarami przemocy domowej. Od początku kwietnia można zauważyć niebieski makijaż u pracownic sieciówki. Akcja ma związek ze wsparciem Niebieskiej Linii. Zobaczcie szczegóły.

Rossman. Niebieska linia fot. Instagram.com/ Rossman

Pracownice Rossmanna malują się na niebiesko

Niebieska Linia, czyli Ogólnopolskie Pogotowie Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, pomaga osobom, które doznały przemocy psychicznej, fizycznej i ekonomicznej. Wspiera też osoby, które są świadkami przemocy, oraz mężczyzn jej doświadczających ze strony swoich partnerek.

Wesprzeć wszystkie osoby, które doznały lub doznają przemocy, postanowiła sieć sklepów Rossmann. Od pierwszego kwietnia pracownice sieciówki robią makijaż na niebiesko, malując na oku niebieską linię. Do akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy tylko zrobić sobie na oku niebieską linię i wrzucić zdjęcie z hasztagiem #niebieskaliniarossman.

Rossman podkreśla, że wesprze Niebieską Linię finansowo lub rzeczowo. „Pogotowie znalazło się na liście 250 organizacji, którym w ramach akcji »Pomagamy jak umiemy« firma Rossmann przekaże produkty warte w sumie 5 mln zł” – zdradzają pomysłodawcy akcji.

Każda osoba robiąca zakupy za pomocą aplikacji Rossmann PL do 31 października 2019 r. będzie gromadziła punkty, które przełożą się na pomoc dla wybranej instytucji.

W 2018 roku przemoc w rodzinie została zgłoszona przez 88 tysięcy osób. Pogotowie Niebieska Linia działa od wielu lat, bo od 1995 roku. Działało na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zagłosuj

Doświadczyłeś/ łaś kiedyś przemocy domowej?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW

Oceń