Zamknij

Prada zrezygnowała z futer. Dołączyła do takich gigantów mody jak Gucci i Versace

Sylwia Wamej
23.05.2019 11:27
Prada
fot. SplashNews.com/ East News

Prada Group i marki do niej należące zrezygnowały z używania futer zwierzęcych w swoich kolekcjach. Ta deklaracja jest wynikiem współpracy z koalicją Fur Free Alliance. W Polsce reprezentuje ją Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Prada zrezygnowała z futer w swoich kolekcjach

Prada Group, do którego należą takie marki jak m.in. Prada i Miu Miu, zrezygnowała z futer zwierzęcych w swoich kolekcjach. Ta decyzja będzie obowiązywać od sezonu-wiosna lato 2020.

„Odzież i dodatki z futrem wyprodukowane w poprzednich latach będą wyprzedawane aż do wyczerpania zapasów” – informuje Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Warto podkreślić, że wszystkie marki z Prada Group przystąpiły do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer. Prada dołączyła do takich gigantów jak m.in. Gucci, Versace, Chanel, Armani, Burberry, Michael Kors czy Hugo Boss.

„Dom mody Prada Group w swoich działaniach opowiada się po stronie innowacji i odpowiedzialności społecznej, a przyjęta właśnie polityka fur-free jest potwierdzeniem tego zaangażowania. Zwrócenie się w kierunku nowatorskich materiałów pozwoli nam przekraczać kolejne granice kreatywnej mody przy jednoczesnym oferowaniu etycznych produktów, których oczekują konsumenci” – komentuje decyzję Miuccia Prada, projektantka i wnuczka założyciela Prady.

Skąd decyzja Prady z rezygnacji z futer?

Decyzja Prady o rezygnacji z futer jest efektem współpracy z koalicją Fur Free Alliance, zrzeszającą 50 organizacji ochrony praw zwierząt w ponad 40 krajach na całym świecie. 

Prowadzony przez koalicję program Sklepy Wolne Od Futer ma na celu przekonywanie firm odzieżowych do wycofania ubrań i dodatków z prawdziwym futrem oraz dostarczanie konsumentom rzetelnej informacji na temat polityki poszczególnych marek w tej kwestii, aby mogli podejmować świadome i etyczne decyzje zakupowe” – czytamy w informacji Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Każda decyzja o rezygnacji z futer przez tak duży i uznany dom mody jak Prada daje nadzieję, że niedługo cała branża odzieżowa opowie się po stronie etycznych rozwiązań. To właśnie najwięksi gracze wskazują trendy, za którymi podążają mniejsze marki” – mówi Marta Jarosiewicz, koordynatorka kampanii biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Do programu Sklepy Wolne Od Futer dołączyło już 1000 marek odzieżowych z całego świata.

Zagłosuj

Popierasz decyzję Prady?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW