Zamknij

Prezent na pierwszą komunię świętą. Jaki?

Redakcja
17.04.2018 15:39
Dziewczynka na komunii świętej
fot. Pixabay

Jaki prezent na pierwszą komunię świętą? Książka, telefon, a może quad? Każdy, kto wybiera się na komunię świętą, stoi przed dylematem, co kupić dziecku z tej okazji.

Prezent na pierwszą komunię świętą. Jaki?

Wielu z nas wybierając się na komunię świętą, decyduje się na prezent w postaci koperty z pieniędzmi. Taki upominek ma niewątpliwie wiele zalet — jest uniwersalny i stanowi pewną formę zabezpieczenia dla dziecka — tę sumę będzie mogło ono wykorzystać w dowolnie wybrany przez siebie (i rodziców) sposób, np. na wymarzony kurs językowy, rower czy część kwoty przeznaczyć na wakacje. Niektórzy jednak uważają, że na pierwszą komunię świętą — uroczystość religijną — nie wypada dawać pieniędzy. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent i gotówka wydaje nam się najbezpieczniejszym rozwiązaniem, zapytajmy rodziców dziecka o radę — na pewno będą wiedzieli oni lepiej, czego potrzebuje ich dziecko. Może okazać się także, że stanowczo odmówią przyjęcia pieniędzy.

Eksperci twierdzą, że najlepszym prezenterem komunijnym dla dziecka są książki — i to nie tylko te o charakterze religijnym (jak np. eleganckie wydanie Biblii). Wybrany przez nas egzemplarz (lub zestaw książek) można opatrzyć dedykacją, która także będzie miłą pamiątką dla dziecka.

To, co podarujemy na pierwszą komunię świętą, może spełniać nie tylko funkcję pamiątkową, lecz także praktyczną. Od lat w czołówce prezentów pozostają zegarki, hulajnogi czy rowery. Zanim jednak wydamy pieniądze na tego typu prezent, upewnijmy się (u rodziców), czy dziecko rzeczywiście tego prezentu potrzebuje. Nie ma nic gorszego niż dwa rowery czy zegarki.

Kontrowersyjną kwestią jest także zakup komputera czy telefonu komórkowego. Jeśli rodzice wyrażą zgodę na taki upominek, możemy rozważyć taki zakup, np. składając się z jeszcze kilkoma osobami z rodziny.

Przez cały czas pamiętajmy jednak, że to nie prezent jest tutaj najważniejszy.

RadioZET.pl/SI