Zamknij

Recyklomaty w Warszawie. Jak przyjęły się pierwsze urządzenia?

Weronika Domoradzka
26.09.2019 11:26
Recyklomaty w Warszawie. Jak przyjęły się pierwsze urządzenia?

Coca-Cola to jeden z największych producentów napojów na świecie. Firma ma świadomość, że jest częścią problemu opakowań plastikowych, dlatego postanowiła zainicjować europejską kampanię #WCIĄŻZMIENIAMY, której jednym z filarów jest walka o Świat Bez Odpadów.

Kolejnym nowym krokiem Coca Cola, poza licznymi działaniami podejmowanymi od lat, jest współpraca z  Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia, dzięki której w Warszawie ma stanąć 10 recyklomatów. Pierwsze  z nich pojawiły się już na Placu Bankowym i przy Ulicy Ząbkowskiej, a ich pierwsze wyniki i skala zainteresowania mieszkańców Warszawy, przeszła najśmielsze oczekiwania

To program pilotażowy, ale jednocześnie jest to pierwsza tego typu inicjatywa realizowana na tak dużą skalę.

 

Wg Coca-Cola każda butelka ma wartość i może zyskać kolejne życie, jeśli zostanie odpowiednio posegregowana.Dlatego do recyklomatów można wrzucać butelki plastikowe PET, butelki szklane oraz aluminiowe puszki. Zebrane surowce trafią do powtórnego wykorzystania, a zwracający otrzymają eko-punkty, które przy pomocy specjalnej aplikacji będą mogli wymienić na zniżki u partnerów akcji, np. bilety do kina, teatru czy kawę.

zbieramy--przetwarzamy

Jakie są reakcje mieszkańców?

 

W pierwszych dniach funkcjonowania, mieszkańcy wysłali mnóstwo pozytywnych sygnałów. Ponad 4 tys. zalogowanych użytkowników, blisko 3000 transakcji to dowód na to, że coraz więcej osób chce segregować odpady.
Coca-Cola wierzy, że każdy krok służący ochronie naszej planety ma znaczenie dlatego będzie podejmować takie inicjatywy i ciągle poszukiwać nowych rozwiązań w walce z problemem odpadów opakowaniowych.

#wciążzmieniamy

Odsłuchajcie rozmowy z Izabelą Morawską z Coca-Cola Polska.