Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reklama lodów Koral z Musiałem. „Seksistowskie bagno"?

24.04.2017 09:25

Nie jest łatwo stworzyć reklamę, która będzie jednocześnie poprawna politycznie, a do tego lekka i zabawna. A już szczególnie, gdy spot ma reklamować lody. Marce Koral ta sztuka też tym razem się niestety nie udała.

Reklama lodów Koral z Musiałem. „Seksistowskie bagno"? fot. YouTube/Lody Koral

Piękna plaża, znany aktor i przenośna lodówka pełna lodów – czy z tych trzech elementów da się stworzyć coś wartościowego? Serial „Słoneczny Patrol" udowodnił, że niekoniecznie. I choć sam początek spotu nie budzi większych zastrzeżeń, gorzej zaczyna już wtedy, gdy okazuje się, że Maciej Musiał wcale nie zamierza spędzić wakacji w pojedynkę. Będą towarzyszyć mu lody. A jak lody, to „oczywiście" kobiety.

Zagłosuj

Czy taka reklama powinna być zakazana?

Gdy gwiazdor „Rodzinka.pl" otwiera lodówkę przenośną pełną zimnych smakołyków, nagle przed oczami widzów pojawia się cała plejada pań w kostiumach typu bikini. Nie musimy dodawać, że sam aktor jest w pełnym odzieniu. „Więcej lodów Koral i jeszcze więcej zabawy" – podsumowuje reklamę głos aktora, który słyszymy zza kadru.

Część internautów nie kryje oburzenia zestawieniem pań w bikini i tematem lodów. Pojawiło się sporo komentarzy, że spot jest seksistowski (np. „ale seksistowskie bagno") i że tego typu reklam od dawna nie powinno być w telewizji. Zgadzacie się?

RadioZET.pl/SI

Oceń