Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami? Naukowcy znają odpowiedź!

19.01.2018 15:11

Stworzenie związku idealnego to niełatwe zadanie. Czy wpływ na to, jak długo jesteśmy w satysfakcjonującym związku, może mieć różnica wieku między partnerami? Sprawą zajęli się naukowcy.

Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami? Naukowcy znają odpowiedź! fot. Pexels

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, od 2005 roku osoby obu płci najczęściej biorą ślub w tym samym przedziale wiekowym: 25–29 lat.

To, że rówieśnicy łączą się w pary, niemal na całym świecie jest zjawiskiem powszechnym — szkoła, studia wyższe, a także praca sprzyjają poznawaniu ludzi w podobnym wieku i o podobnych pasjach. Ale czy takie rozwiązanie jest najlepsze? Okazuje się, że tak!

Badania przytoczone w magazynie „The Atlantic” dowiodły, że zaledwie pięć lat różnicy między partnerami może wiązać się z większym prawdopodobieństwem rozwodu — i to aż o 18 procent.

Jeżeli różnica wynosi jeszcze więcej — 10 lat, prawdopodobieństwo rozpadu związku wzrasta do 39 procent. Przy różnicy powyżej 20 lat związki rozpadają się aż w 95 procent przypadków.

Te same badania pokazują, że wśród małżeństw zawartych między osobami w podobnym wieku do rozwodów dochodzi tylko w 3 procent przypadków.

Czy warto się sugerować badaniami przy wchodzeniu w nowy związek? Oczywiście, że nie! Prawdziwa miłość nie zna granic i jest silniejsza niż wszystko.

RadioZET.pl/SI

Oceń