Kobiety czy mężczyźni? Kto zarabia więcej w Tesco?

23.02.2018 12:21

Brytyjskie Tesco ujawniło dane o zarobkach kobiet i mężczyzn. Kto zarabia więcej? Niestety, to oczywiste. Jakie są różnice?

Sklep Tesco fot. Archiwum Radia ZET

Różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn w Tesco

Jak informują Wiadomości Handlowe, powołując się na dane Retail Gazette, różnica pomiędzy zarobkami kobiet a mężczyzn wynosi 8,7 procent, oczywiście wciąż na korzyść mężczyzn. Dużo? Okazuje się, że niestety wcale nie. Jak dodaje serwis, mediana wyliczona przez miejscowy urząd statystyczny Office of National Statistics dla całej gospodarki wynosi aż 18,4 proc.

Dane te dotyczą Wielkiej Brytanii. Z danych GUS dla Polski wynika natomiast, że ponad 20 lat temu mężczyźni w Polsce zarabiali miesięcznie średnio 940 zł brutto, to o ok. 26 proc. więcej niż kobiety, które otrzymywały wówczas wynagrodzenie nieprzekraczające 750 zł brutto.

Ostatnie dane wskazują, że miesięczne zarobki mężczyzn w naszym kraju są wyższe od zarobków kobiet o ok. 20 procent. Kobiety są za to lepiej wykształcone od mężczyzn — jak wynika z danych, prawie 48 proc. zatrudnionych kobiet w 2016 roku miało wykształcenie wyższe, podczas gdy ten poziom wykształcenia osiągnęło jedynie 30 proc. zatrudnionych mężczyzn.

RadioZET.pl/SI

Oceń