Rudzi mężczyźni częściej uprawiają seks. Wszystko dzięki Edowi Sheeranowi!

12.09.2017 11:02

Najnowsze badania pokazują, że rudowłosi mężczyźni są coraz bardziej atrakcyjni w oczach płci przeciwnej i uprawiają coraz więcej seksu. Badacze nazywają to "efektem Eda Sheerana".

Ed Sheeran fot. ons.pl

Ankieta, wykonana na zlecenie firmy Casumo, składała się z dwóch części. Pierwsza objęła 175 mężczyzn w wieku 25-34 lata. 20 procent z nich stwierdziło, że od kiedy Ed Sheeran stał się popularny, przyciągają bardziej niż dawniej - co przekłada się na relacje z płcią przeciwną. Co więcej, rudowłosi nabrali więcej pewności siebie i dużo częściej flirtują z nieznajomymi w pubach czy klubach.

W drugiej części badania poproszono 1000 kobiet o to, by wyraziły swoją opinię o rudowłosych mężczyznach. Ponad jedna trzecia ankietowanych pań zgodziła się, że dzięki Edowi Sheeranowi rude włosy kojarzą im się bardziej pozytywnie, a jedna na dwadzieścia badanych preferuje rudy bardziej niż inne kolory włosów.

Zagłosuj

Rudy kolor włosów jest:

W wypowiedzi dla UniLad przedstawiciel Casumo stwierdził, że wcale nie dziwi fakt, że rude głowy przyciągają dziś większą uwagę niż dawniej. Coraz więcej rudowłosych osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn - pojawia się w świecie filmu, muzyki czy modelingu. Ich rudy, naturalny kolor włosów podoba się coraz szerszemu gronu ludzi.

Autorzy badania przygotowali także zestawienie najpopularniejszych rudowłosych mężczyzn. Co ciekawe, Ed Sheeran znalazł się dopiero na czwartej pozycji, a przed nim byli - kolejno: książę Harry, Ewan McGregor i Damien Lewis. Piąty jest Eddie Redmaynem, a za nim są: Benedict Cumberbatch, Rupert Grint, Rob Kazinsky, Paul Bettany oraz Simon Pegg.

Rosnąca atrakcyjność rudowłosych przełożyła się także na powstanie kalendarza z mężczyznami o tym kolorze włosów.

RadioZET.pl/The Independent/UniLad/SA

Oceń
Tagi