Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sieć Dunkin’Donuts zamyka kawiarnie. Po raz drugi zniknie z Polski?

14.08.2018 11:28

Dunkin'Donuts to jedna z największych amerykańskich sieci kawiarni sprzedających między innymi pączki i donuty. Niestety wielbiciele pysznych i kalorycznych przekąsek znanej marki nie będą mogli dłużej się nimi zajadać. Firma postanowiła wycofać się z naszego kraju.

Sieć Dunkin’Donuts zamyka kawiarnie. Po raz drugi zniknie z Polski? fot. Instagram:@dunkindonuts

Chyba żaden wyrób cukierniczy nie kojarzy się tak mocno ze Stanami Zjednoczonymi jak pączki oraz donuty. Niemal w każdym amerykańskim filmie widzimy stróżów prawa zajadających się tymi przysmakami. Rzeczywiście, za oceanem bary specjalizujące się w sprzedaży kawy i pączków są bardzo popularne. Jedną z największych grup skupiających tego typu lokale jest Donkin’Donuts. Założona w 1950 roku marka posiada obecnie ponad 11 tysięcy lokali w 36 krajach. Również nad Wisłą od 2015 roku w czterech lokalach mogliśmy spróbować słodkich produktów. Była to druga próba podbicia naszego rynku, wcześniej sieć działała w Polsce w latach 1996-2002. Obecnie związana była ze spółką Varsovia Food Company. Jak się jednak okazało, również tym razem Donkin’Donuts nie utrzymało się długo.

Polacy nie zjedzą amerykańskich pączków

Na profilu Dunkin’Donuts na Facebooku pojawiło się oświadczenie, w którym firma dziękuje klientom za zajadanie się jej słodkościami. Informuje również, że lokale sieci znikną z mapy Polski.

Oświadczenie DukinDonuts fot. Facebook:DunkinDonutsPoland

Kilka dni wcześniej pojawiła się informacja o wyprzedaży akcesoriów, takich jak kubki czy termosy. Firma starała się przed zakończeniem działalności pozbyć jak największej ilości towaru.

Nie jest to pierwsza marka, która rezygnuje z działalności w naszym kraju. W czerwcu pojawiła się informacja o zniknięciu w Polski zagranicznej sieci obuwniczej.

RadioZET.pl/MF

Oceń