Skąd bierze się czekoladowe mleko? Zabawne, co o tym sądzą Amerykanie

12.07.2017 15:41

Zaskakujące dane opublikowało amerykańskie Centrum Innowacji ds. Przemysłu Mleczarskiego. Wynika z nich, że 7 procent dorosłych Amerykanów uważa, że czekoladowe mleko pochodzi od... brązowych krów.

czekoladowe mleko pochodzi od bazowych krów fot. Instagram

Świadomość współczesnych konsumentów na temat tego, co zawiera jedzenie, które kupują, czy jak jest produkowane, jest bardzo daleka od ideału. Kiedy na dziale mięsnym znajdzie się zapakowana niemal w całości świnia, pojawiają się głosy rodziców, których dzieci przestraszyły się tego widoku. Tak, jakby nikt nie wiedział, jak przebiega życie hodowlanych krów i świń, i jak tragicznie wygląda ich śmierć w ubojniach. Trudno jest jednak spodziewać się tak dużej niewiedzy, jaką wykazali się niedawno Amerykanie.

Centrum Innowacji ds. Przemysłu Mleczarskiego przeprowadziło badania na temat wiedzy obywateli o produktach mlecznych i tego, jak je wykorzystują. W reprezentatywnym badaniu, zrealizowanym w 50 stanach, udział wzięło 1000 dorosłych osób. Zostali zapytani m.in. o czekoladowe mleko. Okazuje się, że 48 procent respondentów nie wie, że jest to mleko z dodatkiem kakao (i cukru). Zamiast tego ankietowani ci wskazali, że pochodzi ono od... brązowych krów. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że taka odpowiedź stanowiła 7 procent wszystkich odpowiedzi. Przekłada się to na aż 16,4 miliona dorosłych obywateli USA!

Co ciekawe, dziennikarka The Washington Post - Caitlin Dewey - uważa, że to bardzo niewiele.  Po Amerykanach, których nazywa "analfabetami rolnictwa", spodziewała się znacznie mniejszej świadomości na temat pochodzenia produktów mlecznych.

Tak czy inaczej, przekonanie o tym, że brązowe krowy produkują czekoladowe mleko, wydaje się niemal tak samo absurdalne, jak to, że popularne cukierki owocowe lecą z wymion żyrafy - jak to jest w znanej reklamie.

RadioZET.pl/businessinsider.com/SA

Oceń