Średnia zawartość alkoholu w piwie spadła z 5,5 do 5,3 proc

10.04.2017 15:09

Piwo nie traci w Polsce na popularności. Miłośnicy tego złotego trunku zmieniają jednak gusta. Piwo, po które sięgamy, jest coraz słabsze.

Średnia zawartość alkoholu w piwie spadła z 5,5 do 5,3 proc fot. Pexels

Spożycie piwa w naszym kraju wynosi średnio 98 litrów na osobę, co sprawia, że w Europie jesteśmy pod tym względem na czwartym miejscu –  tuż za znanymipiwoszami, czyli Czechami, Niemcami i Austriakami – można przeczytać w raporcie „Piwna Polska pod lupą", który został przeprowadzony przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Kompanii Piwowarskiej.

Z kolei z danych Nielsena wynika, że Polacy nie tylko coraz chętniej sięgają po piwa o niższej zawartości alkoholu, jak radlery czy shandy, ale polubili też wyśmiewane jeszcze kilka lat temu piwa bezalkoholowe. W 2016 roku to właśnie piwa o zawartości alkoholu do 0,5 procent odnotowały najbardziej dynamiczny wzrost tak wartości (58 procent), jak i wolumenu sprzedaży (64 procent). Dane pokazują także, że od kilku sezonów zainteresowanie konsumentów piwami mocnymi spada.

Jak podaje portalspozywczy.pl, zawartość alkoholu w piwie spada – na przestrzeni kilku lat było to  z 5,5 proc. do 5,3 proc.

RadioZET.pl/SI

Oceń