Stołówka dla robotników dostała gwiazdkę Michelin. Przez pomyłkę

20.02.2017 14:38

Niewielka restauracja w środkowej Francji przeżyła nagłe oblężenie. Powód? W najnowszym przewodniku Michelin pojawiła się informacja, że lokal ten otrzymał prestiżową gwiazdkę. I tak też się stało – tyle że przez przypadek.

Stołówka dla robotników dostała gwiazdkę Michelin. Przez pomyłkę

Le Bouche a Oreille to tani bar w Bourges we Francji przeznaczony głównie dla robotników. Ceny są tu naprawdę niskie – za jedyne 8,5 euro (niecałe 40 złotych) można jeść do woli. A jednak restauracja otrzymała wymarzony laur szefów kuchni z całego świata – gwiazdkę Michelina. Skąd to wyróżnienie? Okazuje się, że przez nieuwagę.

Doszło do zabawnej pomyłki. „W Paryżu jest restauracja, która nazywa się dokładnie jak ten bar, tyle że serwuje homara i chrupiącą gruszkę w czekoladzie. To oni otrzymali gwiazdkę” – można przeczytać w tłumaczeniu redaktorów najsłynniejszego przewodnika kulinarnego świata.

Verinique Jacquet, właścicielka wyróżnionego baru, zaznaczyła, że nie zamierza podnosić cen, chociaż rzeczywiście od kilku dni nie narzeka na brak zainteresowania klientów i mediów.

Claire Dorland-Clauzel, dyrektor Michelin wyjaśniał w rozmowie z „Le Parisien” zaistniałą sytuację. 
– To jest techniczna pomyłka na mapie. Przeprosiliśmy obydwu właścicieli i jest nam przykro, że wprowadziliśmy w błąd naszych klientów – dodał Dorland-Clauzel.

RadioZET.pl/SI

Oceń