Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stołówka dla robotników dostała gwiazdkę Michelin. Przez pomyłkę

20.02.2017 14:38

Niewielka restauracja w środkowej Francji przeżyła nagłe oblężenie. Powód? W najnowszym przewodniku Michelin pojawiła się informacja, że lokal ten otrzymał prestiżową gwiazdkę. I tak też się stało – tyle że przez przypadek.

Stołówka dla robotników dostała gwiazdkę Michelin. Przez pomyłkę

Le Bouche a Oreille to tani bar w Bourges we Francji przeznaczony głównie dla robotników. Ceny są tu naprawdę niskie – za jedyne 8,5 euro (niecałe 40 złotych) można jeść do woli. A jednak restauracja otrzymała wymarzony laur szefów kuchni z całego świata – gwiazdkę Michelina. Skąd to wyróżnienie? Okazuje się, że przez nieuwagę.

Doszło do zabawnej pomyłki. „W Paryżu jest restauracja, która nazywa się dokładnie jak ten bar, tyle że serwuje homara i chrupiącą gruszkę w czekoladzie. To oni otrzymali gwiazdkę” – można przeczytać w tłumaczeniu redaktorów najsłynniejszego przewodnika kulinarnego świata.

Verinique Jacquet, właścicielka wyróżnionego baru, zaznaczyła, że nie zamierza podnosić cen, chociaż rzeczywiście od kilku dni nie narzeka na brak zainteresowania klientów i mediów.

Claire Dorland-Clauzel, dyrektor Michelin wyjaśniał w rozmowie z „Le Parisien” zaistniałą sytuację. 
– To jest techniczna pomyłka na mapie. Przeprosiliśmy obydwu właścicieli i jest nam przykro, że wprowadziliśmy w błąd naszych klientów – dodał Dorland-Clauzel.

RadioZET.pl/SI

Oceń