Zamknij

Studniówka 2018: 5 przesądów studniówkowych - na wszelki wypadek pamiętaj!

Redakcja
16.01.2018 12:57
studniówka 2018 przesądy
fot. Instagram

„Hej, za rok matura” - śpiewały Czerwone Gitary. A zanim matura, to koniecznie studniówka. Zgodnie z wieloma przesądami powodzenie na egzaminie zależy od tego, co zrobimy na balu studniówkowym. Albo czego nie zrobimy. Jeśli nie chcesz ryzykować, sprawdź kilka najpopularniejszych przesądów studniówkowych.

Studniówki 2018 już trwają. Corocznie w styczniu i lutym uczniowie ostatnich klas szkół średnich na balu studniówkowym rozpoczynają oficjalne odliczanie do egzaminu dojrzałości - a zgodnie z wieloma przesądami to, co zrobimy na balu, może przyczynić się do naszego powodzenia na maturze. Związku pomiędzy np. nieścinaniem włosów aż do matury a jej zdawalnością nie udowodnił nikt, a uczniowie zwykle traktują studniówkowe zabobony z przymrużeniem oka. Mimo to zdecydowana większość zdających stosuje się do „zaleceń” płynących z przesądów.

Zagłosuj

Wierzysz w studniówkowe przesądy?

Liczba głosów:

Studniówka 2018: przesądy studniówkowe dla niej i dla niego

Nawet jeśli uważasz, że tylko twoja wiedza może zapewnić ci pomyślność na maturze, to na pewno nie zaszkodzi jeszcze jej dopomóc - tak na wszelki wypadek. Jak zapewnić sobie pomyślność na egzaminie dojrzałości? Oto 5 przesądów, które warto znać i się do nich zastosować.

1. Po studniówce nie obcinaj włosów aż do matury!

Zgodnie z przesądem z każdym obciętym kosmykiem pozbywasz się zdobytej przez siebie wiedzy.

2. Panowie powinni przyjść na studniówkę w nowym garniturze, który - naładowany pozytywną imprezową energią - zapewni powodzenie w maju.

3. Panie: koniecznie załóżcie mocne rajstopy! „Oczko”, które pojawi się na nich w trakcie balu to zły omen.

4. Czerwona bielizna. Prawdziwy klasyk jeśli chodzi o studniówkowe przesądy. Dotyczy i męskiej, i żeńskiej części uczniów. Nie każdy wie, że samo założenie czerwonej bielizny na bal to tylko pierwsza część przesądu. Wytrwali wiedzą, że tę samą bieliznę należy założyć na maturę - i to bez prania.

5. Buty pastuj ruchem tylko w jedną stronę - nie wiadomo dokładnie, dlaczego, ale PODOBNO tak jest. Odważysz się zrobić inaczej? Nawet jeśli tak - na maturze życzymy ci powodzenia!

RadioZET.pl/SA