Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szkoła wprowadziła kary pieniężne za spóźniające się dzieci

09.01.2018 15:55

Punktualność to bardzo dobra cecha i warto się jej uczyć już od najmłodszych lat. Jednak wygląda na to, że w przypadku spóźniania się dzieci do szkół odpowiedzialne są za to nie tylko dzieci, ale i rodzice. Jedna z brytyjskich placówek postanowiła walczyć ze spóźnialstwem.

szkoła spóźnianie się kara fot. Pixabay

Częste spóźnianie się uczniów było prawdziwą plagą w Staffordshire. Aby temu zapobiec, lokalne władze wprowadziły karę finansową za spóźnienia. Początkowo rodzice spóźnialskich dzieci płacić mieli 20 funtów w przypadku 20 nieusprawiedliwionych nieobecności wynikających ze spóźnienia czy też niepoinformowania nauczyciela o tym, że jego pociecha nie będzie w szkole. Przedstawiciele oświaty wskazują, że na rodzicu spoczywa odpowiedzialność za poinformowanie placówki o planowanej nieobecności dziecka. W przypadku braku informacji rodzic musi okazać dowód, który wyjaśni, dlaczego doszło do nieobecności.

W ten sposób lokalna rada powiatowa chce zatroszczyć się o uczęszczanie uczniów na lekcje oraz zminimalizować spóźnialstwo, które nie tylko utrudnia pracę placówek oświatowych, ale też związane jest z różnymi aspektami bezpieczeństwa.

Niestety obowiązująca do niedawna kara 20 funtów okazała się zbyt niska i nie przyniosła rezultatu.W związku z tym władze zdecydowały o jej podniesieniu do 120 funtów - czyli około 560 złotych. Oprócz tego rodzice spóźniających się uczniów mogą nawet zostać wezwani do sądu, jeśli ich dziecko przekroczy liczbę 10 spóźnień w semestrze.

Ciekawe jak na taki pomysł zareagowaliby rodzice dzieci w polskich szkołach.

RadioZET.pl/polishexpress.co.uk/SA

Oceń