Zamknij

Szukasz materaca do łóżka? Poznaj zalety materacy Hilding

Szukasz materaca do łóżka? Poznaj zalety materacy Hilding
fot. Materiały prasowe

Wygodne łóżko to tak naprawdę wygodny materac. Dlatego też, przed wyborem konkretnego produktu, warto zrobić research i porównać poszczególne modele.

Zadbaj o zdrowy sen

Sen zabiera nam kilka godzin każdej doby. Często jest tylko w jego czasie możemy naprawdę odpocząć, powinien być więc on maksymalnie efektywny. Co więcej, śpiąc nie kontrolujemy tego w jaki sposób jesteśmy ułożeni, jaką przyjmujemy "postawę". W związku z tym, powinniśmy zaopatrzyć się w materac, który zadba o nasz kręgosłup i mięśnie - podeprze partie ciała w taki sposób, że w czasie snu organizm zregenruje się i odpręży. Na stronie  Sennamaterace znajdziemy interesujące modele, którym warto poświęcić chwilę uwagi. 

Na nasz sen i jego jakość wpływają też wyraźnie inne czynniki. Warto zadbać o to, aby w sypialni panował "klimat" sprzyjający wysypianiu się - pomieszczenie powinno być zaciemnione, wyciszone, wywietrzone i dobrze wentylowane przez całą noc. Pamiętajmy o tym, że znaczenie ma również nasze ogólne samopoczucie, gospodarka hormonalna organizmu, stres. Dlatego też eksperci polecają przed snem odłożyć telefon (niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne zaburza rytm snu), uspokoić myśli.

Wiele osób skarży się, na partnera śpiącego obok, który wierci się w nocy - w rozwiązaniu tego problemu może pomóc materac, który skutecznie będzie tłumił drgania.  Dzięki temu, ruchy osoby leżącej obok nie będą odczuwalne.

Materac, warty uwagi, który pomoże nam się wyspać, znajdziemy w ofercie marki Hilding.

Jaki materac wybrać?

Wybierając materac do łóżka warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, powinien być on hypoalergiczny -  ma to szczególne znaczenie dla alergików, osób wrażliwych na kurz i roztocza, osób ze skórą atopową. Wartym uwagi jest model Hilding Melody, który charakteryzuje się lateksowym wkładem,  mającym właściwości antybakteryjne. Dzięki znajdujących się w materacu otworach wkład jest doskonale wentylowany, nie gromadzi się w nim wilgoć i nie rozwijają drobnoustroje.

Wybierając materac bierzmy także pod uwagę jego twardość. Wspomniany powyżej  model należy do tych o wyższej twardości z uwagi na właściwości lateksu, ale nie traci przy tym na elastyczności i sprężystości.

Dla komfortu snu istotne są także wymiary materaca. Dla pojedynczego użytkownika najlepiej sprawdzi się model o szerokości minimum 70 centymetrów, dla pary - 140. Im szerszy materac tym większa swoboda ruchów.

Zapewnimy sobie komfortowy sen we dwoje, jeśli, niezależnie od tego jak szeroki wybierzemy model, zwrócimy uwagę na materace redukujące drgania. Świetnie sprawdzi się na przykład hybrydowy Hilding Electro, który produkowany jest z wykorzystaniem technologii Multipocket. Model ten ma doskonała elastyczność punktową, a specyficzne rozmieszczenie mniejszych niż tradycyjne sprężyn pozwala na  zredukowanie drgań. Materac ten sprawdzi się także parom, w przypadku których występuje spora różnica wzrostu czy wagi.

Ważną właściwością materaca jest także odpowiednie podparciem jakie daje produkt. Trzeba mieć na uwadze, że różne partie ciała wymagają tego podparcia w różnym stopniu. Na przykład model Hilding Rumba ma we wkładzie dwa rodzaje pianek - Vlevet Touch i Visco. Velvet Touch jest wysokoelastyczna i w specjalny sposób profilowana, dzięki czemu w materacu powstaje 7 stref twardości, a użytkownik nie zapada się w niego. Z kolei Visco ma właściwości termoelastyczne więc dzięki temu materac dopasuje się do krzywizn ciała użytkownika.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.