Tak wygląda kolekcja ubrań stworzonych z opakowań produktów McDonald's!

24.07.2017 16:06

W Miami w USA odbywał się w ostatnich dniach festiwal mody - Miami Swim Week. Zaprezentowane tam zostały nietypowe kolekcje, wykonane z opakowań z McDonald's - kartoników po frytkach, papieru do zawijania burgerów, słomek czy kubków.

ubrania McDonalds fot. Instagram

McDonald's to jedna z najbardziej znanych sieci fastfoodowych na świecie. Wszystkie produkty serwowane są w opakowaniach - plastikowych, tekturowych czy papierowych. Ilość odpadów, które z tego powstają, można liczyć w setki tysięcy ton. Dlatego właśnie właściciel 20 restauracji McDonald's na Florydzie zgłosił się do studentów z Miami International University of Art and Design z propozycją, by przygotowali z opakowań wyjątkową kolekcję ubrań. Dla tej osoby, która przygotuje najciekawszy projekt ufundował nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów.

Do stworzenia kolekcji o nazwie McDCouture studenci wykorzystali 7 000 kawałków papieru do wrapów, 2 800 kartoników na frytki, 2 800 słomek, 825 kubków, 225 pudełek Happy Meal, 2 900 pudelek na burgery i 250 torebek. Wykonano 40 projektów, wśród których znalazły się także stroje kąpielowe.

Oczywiście kolekcja nie została wykonana wyłącznie z opakowań McDonald's, ale także z typowych materiałów. Każdy ze projektów oceniany był z uwzględnieniem staranności wykonania, unikalności oraz trwałości. Zwycięzcą konkursu został Pablo Machado, który w swoim projekcie wykorzystał m.in. 1000 papierów do wrapów oraz 400 pudełek na frytki.

Oto wybrane projekty z McDonaldsowej kolekcji.

RadioZET.pl/footwearnews/SA

Oceń
Tagi