Tak wygląda koniec tęczy. Zdziwieni?

23.08.2017 13:36

Gdzie kończy się tęcza? Chyba każdy z nas będąc dzieckiem stawiał sobie takie pytanie. Pewnemu człowiekowi udało się zrobić zdjęcie początku tego jednego z najpiękniejszych zjawisk, jakie może zobaczyć człowiek.

gdzie konczy się tęcza fot. Pixabay

Tęcza to zjawisko, którym określany jest wielobarwny łuk pojawiający się, gdy promienie Słońca przenikają przez drobinki wody. Dochodzi wówczas do rozszczepienia światła wewnątrz kropli, czego rezultatem jest złudzenie optyczne w postaci kolorowego okręgu. Choć fakt, że tęcza to właśnie okrąg, a nie półokrąg, jak to ją często postrzegamy, został dawno udowodniony, to jednak można to dostrzec tylko z dużej wysokości. Będąc na ziemi mamy wrażenie, że gdzieś tęcza się zaczyna i gdzieś kończy. Tylko gdzie jest ten początek i koniec?

Udało się go odnaleźć japońskiemu internaucie, który kilka dni temu przemierzał wiejskie rejony swojej okolicy. Jadąc jezdnią natknął się wreszcie na miejsce, w którym z Ziemi "wyrasta" tęcza. Zdjęcie, które umieścił w sieci błyskawicznie rozeszło się w internecie i w różnych serwisach społecznosciowych zyskało tysiące komentarzy, udostępnień i lajków. Internauci byli tym wprost zachwyceni, a wielu z nich zaczęło dzielić się swoimi zdjęciami tęczy. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Bez tytułu

Trzeba przyznać, że choć tęcza jest zjawiskiem, które da się zrozumieć i je wytłumaczyć, to jednak mimo wszystko w tym widoku jest coś magicznego.

RadioZET.pl/indianexpress.com/SA

Oceń