Zamknij

Takie imiona warszawiacy najchętniej nadawali dzieciom w 2018 roku [LISTA IMION]

Redakcja
23.01.2019 13:00
Takie imiona warszawiacy najchętniej nadawali dzieciom w 2018 roku [LISTA IMION]
fot. pexels

Warszawski ratusz podał informację na temat imion dzieci urodzonych w 2018 roku. Okazuje się, że mieszkańcy stolicy najbardziej cenią sobie imiona tradycyjne. Wśród imion nadawanym chłopcom znów bardzo popularny stał się Aleksander.

Lista najoryginalniejszych imion nadawanych w Polsce niejedną osobę z pewnością wprawi w osłupienie. Co prawda zarówno krajowi, jak i zagraniczni celebryci przyzwyczaili nas do wyjątkowo ekstrawaganckich pomysłów, jednak zdecydowana większość rodziców nie wyobraża sobie pójścia w ich ślady. Choć w dobie rosnącej popularności nazywania dzieci zagranicznymi imionami wydawać by się mogło, że tradycyjne polskie imiona powoli przechodzą do lamusa, opinia ta nie jest prawdziwa. Potwierdzają to między innymi wyniki zestawień opublikowanych przez warszawski ratusz. Według nich mieszkańcy stolicy w 2018 roku najchętniej nadawali swoim pociechom imiona dość klasyczne.

LISTA ZAKAZANYCH IMION: Tak nie można nazywać dzieci w różnych krajach

Twoje-imie-zdradza-jakie-sa-szanse-ze-w-2018-zostaniesz-rodzicem_article
fot. Shutterstock.com

Najczęstsze imiona nadawane dzieciom w Warszawie

Według zestawień opublikowanych przez ratusz w Warszawie w 2018 roku przyszło na świat 36 909 dzieci, czyli o 69 mniej niż w roku poprzednim. Najpopularniejsze imiona, jakie warszawiacy nadawali dzieciom, również nie zmieniły się drastycznie, choć na podium zaszły pewne zmiany.

Wśród imion żeńskich zdecydowanie prowadzi Zofia (718), przed Julią (667) oraz Zuzanną (667). Niewiele niżej uplasowały się Maria (650) oraz Alicja (649). Znaczny spadek popularności odnotowała Maja, która w zeszłym roku była jednym z najczęściej nadawanych imion w całym kraju. W Warszawie przyszło także na świat sporo Helen oraz Natalii.

Jeśli chodzi o imiona męskie, w Warszawie chłopcom najczęściej nadawano imię Jan (1030). Na podium powrócił Aleksander (777), wysoką popularnością cieszył się również Antoni (708). Cieszący się w roku 2017 dużą popularnością Jakub spadł na czwarte miejsce, w zestawieniu wysoko znalazły się również imiona: Stanisław, Franciszek, Mikołaj oraz Ignacy.

ZOBACZ: Naukowcy stworzyli listę imion, które noszą genialni ludzie

RadioZET.pl/MF