Takie rzeczy tylko w Japonii: Pikachu i Hello Kitty ambasadorami

01.12.2017 14:02

Pokemom Pikachu i Hello Kitty ambasadorami? Japoński MSZ postanowił nadać im to miano i powierzyć im zadanie reprezentowania Osaki na arenie międzynarodowej.

Pikachu fot. Pixabay

Ceremonia nadania tytułu ambasadora odbyła się pod koniec listopada, a zdjęcia z niej na swoim Twitterze zamieścił sam minister Taro Kono, dokonujący nominacji.

Wydarzenie to jest równie zaskakujące, co niedawne nadanie obywatelstwa humanoidowi, czego dokonała Arabia Saudyjska. W tym przypadku chodzi jednak o reprezentację związaną z kandydaturą Osaki na gospodarza światowych targów EXPO 2025 roku.

Nowo mianowani ambasadorzy Pikachu i Hello Kitty za zadanie będą mieli promowanie Osaki i całej Japonii na arenie międzynarodowej oraz rozpowszechnianie dobrego wizerunku miasta jako potencjalnego gospodarza Expo.

Czy taki krok pozwoli Japonii wygrać z konkurentami - Francją, Rosją i Azerbejdżanem (Paryż, Jekaterynburg, Baku)? Zwycięskie miasto zostanie ogłoszone w listopadzie 2018 roku, a tymczasem trwają przygotowania do najbliższej edycji EXPO, która odbyć się ma w Dubaju w 2020 roku.

Niestety, nie wiemy, jak swoje nominacje skomentowali świeżo upieczeni ambasadorowie.

RadioZET.pl/Mashable/SA

Oceń