Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tę kanapkę McDonald's możesz jeść bez obaw, że przytyjesz

21.11.2017 12:35

Nie jest tajemnicą, że regularne, częste posiłki w McDonald's (jak i innych fast foodach) nie wpływają dobrze na sylwetkę. Tymczasem, zdaniem amerykańskiej dietetyk Christine M. Palumbo, jest jeden produkt w ofercie tej sieci, który można jeść codziennie bez obaw o przytycie.

McDonald's fot. Pixabay

Jak twierdzi Christine M. Palumbo - ekspert do spraw żywienia z blisko 30-letnim doświadczeniem, wykładowca uniwersytecki, autorka wielu publikacji z zakresu odżywiania - można jeść w McDonald's nawet codziennie i (pod warunkiem, że zażywamy ruchu) nie martwić się, że nabierzemy zbędnych kilogramów. Wystarczy wybrać z menu... McMuffin z jajkiem (dostępny w menu śniadaniowym).

Zagłosuj

Jadasz w fast foodach?

McMuffin ten składa się z jajka, plastra sera żółtego i masła. Klasyczna kanapka śniadaniowa ma poniżej 300 kalorii (ok. 276), 13 gramów tłuszczu (6,3 gramów tłuszczów nasyconych), 1,2 grama soli, 26 gram węglowodanów, 1,3 grama błonnika, 2,2 grama cukru) i 14 gramów białka. Christine M. Palumbo przyznaje, że tę kanapkę je w McDonald's "bez poczucia winy".

"Kanapka ta ma poniżej 300 kalorii i zawiera 14 gramów białka, dającego poczucie sytości". Żółtko zawiera karotenoidy, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały" - mówi Palumbo. "Jedyne, na co trzeba uważać, to wysoka zawartość sodu, która zbliża się do 1/3 dziennej porcji dla dorosłego człowieka. Zjedzenie McMuffina z jajkiem będzie lepszą rzeczą niż wyjście bez śniadania, albo zjedzenie pączka i wypicie kalorycznego napoju kawowego" - wyjaśnia - dietetyk.

Jak odnieść się do tych rewelacji? Z pewnością łatwo jest skomponować śniadanie, które będzie dużo mniej kaloryczne i bogatsze w składniki odżywcze. Jednak ci, którzy lubią co jakiś czas skoczyć na śniadanie do McDonald's, już wiedzą, co z menu warto wybrać.

RadioZET.pl/shefinds.com/SA

Oceń
Tagi