Teraz gramy

Tę kanapkę McDonald's możesz jeść bez obaw, że przytyjesz

21.11.2017 12:35

Nie jest tajemnicą, że regularne, częste posiłki w McDonald's (jak i innych fast foodach) nie wpływają dobrze na sylwetkę. Tymczasem, zdaniem amerykańskiej dietetyk Christine M. Palumbo, jest jeden produkt w ofercie tej sieci, który można jeść codziennie bez obaw o przytycie.

McDonald's fot. Pixabay

Jak twierdzi Christine M. Palumbo - ekspert do spraw żywienia z blisko 30-letnim doświadczeniem, wykładowca uniwersytecki, autorka wielu publikacji z zakresu odżywiania - można jeść w McDonald's nawet codziennie i (pod warunkiem, że zażywamy ruchu) nie martwić się, że nabierzemy zbędnych kilogramów. Wystarczy wybrać z menu... McMuffin z jajkiem (dostępny w menu śniadaniowym).

Zagłosuj

Jadasz w fast foodach?

McMuffin ten składa się z jajka, plastra sera żółtego i masła. Klasyczna kanapka śniadaniowa ma poniżej 300 kalorii (ok. 276), 13 gramów tłuszczu (6,3 gramów tłuszczów nasyconych), 1,2 grama soli, 26 gram węglowodanów, 1,3 grama błonnika, 2,2 grama cukru) i 14 gramów białka. Christine M. Palumbo przyznaje, że tę kanapkę je w McDonald's "bez poczucia winy".

"Kanapka ta ma poniżej 300 kalorii i zawiera 14 gramów białka, dającego poczucie sytości". Żółtko zawiera karotenoidy, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały" - mówi Palumbo. "Jedyne, na co trzeba uważać, to wysoka zawartość sodu, która zbliża się do 1/3 dziennej porcji dla dorosłego człowieka. Zjedzenie McMuffina z jajkiem będzie lepszą rzeczą niż wyjście bez śniadania, albo zjedzenie pączka i wypicie kalorycznego napoju kawowego" - wyjaśnia - dietetyk.

Jak odnieść się do tych rewelacji? Z pewnością łatwo jest skomponować śniadanie, które będzie dużo mniej kaloryczne i bogatsze w składniki odżywcze. Jednak ci, którzy lubią co jakiś czas skoczyć na śniadanie do McDonald's, już wiedzą, co z menu warto wybrać.

RadioZET.pl/shefinds.com/SA

Oceń
Tagi