Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tej zasady musi przestrzegać niania dzieci księcia Williama i księżnej Kate

12.07.2018 07:29

Opieka nad dziećmi księcia Williama i księżnej Kate to wielka odpowiedzialność. Istnieje szereg zasad i wytycznych, których zatrudnione osoby muszą przestrzegać, ale za niezastosowanie się do tej jednej grozić mogą poważne konsekwencje.

księżna Kate i książę William fot. Instagram

Nie jest tajemnicą, że książę William i księżna Kate korzystają z całodobowej pomocy niani. Kobieta może zarobić nawet 40 tysięcy funtów rocznie (około 200 tysięcy złotych), ale jednocześnie musi spełniać bardzo wiele wymagań, którym nie każda niania może sprostać.

Nianią księcia Louisa jest Maria Borrallo, która wcześniej zajmowała się również księciem Georgem i księżniczką Charlotte. Kobieta edukację odebrała w prestiżowej hiszpańskiej szkole Norland College w Batch. Placówka ta znana jest z bardzo wysokiego poziomu kształcenia.

Zasada, której musi przestrzegać niania dzieci Williama i Kate

Poza szeregiem praktycznych umiejętności, takich jak zmiana pieluch, szycie i cerowanie czy też samoobrona, w Norland College w Batch zdobywa się wykształcenie przede wszystkim w ramach wychowania i opieki nad dziećmi oparte na podstawach psychologii i pedagogiki. Jedną z zasad, które wpaja się kształconym tam osobom, jest absolutny zakaz stosowania jakichkolwiek fizycznych metod „wychowania”. Zdobywają oni wiedzę, że ani klaps, ani bicie nie są żadną metodą wychowawczą. Każdy, kto stosuje karę cielesną wobec dzieci, zostaje ze szkoły wydalony.

Nic dziwnego, że Kate i William powierzyli opiekę nad kolejnym już dzieckiem właśnie Marii Borallo. Absolutną zasadą w wychowaniu ich dzieci jest zakaz kar cielesnych. Zatrudniając osobę z tak elitarnej szkoły, mają pewność, że ich dzieci nie doświadczą „klapsów” ani jakiejkolwiek przemocy fizycznej.

RadioZET.pl/supermamy/SA

Oceń