Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tesco rozdaje żywność swoim pracownikom za darmo

30.01.2018 11:08
xxx zet

Tesco we wszystkich swoich sklepach w Wielkiej Brytanii będzie rozdawało pracownikom produkty żywnościowe, którym zbliża się do koniec daty przydatności do spożycia.

Tesco rozdaje żywność swoim pracownikom za darmo fot. Wikipedia

W ten sposób brytyjska sieć chce przyczynić się do zmniejszenia marnowania jedzenia — poinformował serwis esmmagazine.com.

— Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że dobre jedzenie nie zostanie zmarnowane — powiedział Mark Little, szef Tesco ds. redukcji odpadów spożywczych, w rozmowie z serwisem esmmagazine.com, który cytuje dlahandlu.pl.

Tesco regularnie publikuje dane dotyczące tego, ile żywności marnuje w sklepach. W ten sposób sieć demonstruje swoją pełną transparentność w zakresie walki z marnowaniem żywności. Poznanie zjawiska ma pomóc w lepszej identyfikacji jego przyczyn i w konsekwencji — w zmniejszaniu jego skali.

Jednym z flagowych celów Tesco jest zredukowanie do minimum wyrzucanej żywności. Oprócz rozdawania produktów pracownikom w sklepach w Europie wprowadzono (lub wprowadzi się) także produkty Perfectly Imperfect („doskonale niedoskonałe”), co ma pomóc dostawcom ograniczyć liczbę warzyw i owoców marnowanych na etapie produkcji. Tesco rezygnuje także z promocji „kup jeden, drugi dostaniesz gratis” dotyczącej sprzedaży owoców i warzyw — to zdaniem sieci przyczyniało się do marnowania produktów w domu.

RadioZET.pl/SI/dlahnandlu.pl

Oceń