Teraz gramy

Thando Hopa, afrykańska modelka albinoska po raz pierwszy na okładce „Vogue'a”

09.04.2019 13:10

Thando Hopa jest modelką i aktywistką z Południowej Afryki. Jest również pierwszą afrykańską modelką albinoską, która wystąpiła na okładce prestiżowego magazynu „Vogue”. To duży plus dla twórców portugalskiego wydania biblii mody.

Thando Hopa gwiazdą Vogue Portugal fot. Instagram.com/ Thando Hopa

Pierwsza afrykańska modelka albinoska na okładce „Vogue'a”

Thando Hopa zdobi najnowszą okładkę kwietniowego wydania portugalskiego „Vogue'a”. To znak, że moda bardzo mocno otwiera się na promowanie różnych karnacji skóry czy przypadłości modelek. Thando jest pierwszą afrykańską modelką albinoską, której zaproponowano współpracę z tak prestiżowym magazynem. Choć teraz modelka rzadziej spotyka się z brakiem akceptacji, gdy była dzieckiem, nie miała w życiu łatwo. Niektórzy wyzywali ją, inni z kolei pluli na nią na ulicy.

Internauci zachwyceni okładką z Thando Hopa

Sama zainteresowana nigdy nie przypuszczała, że to właśnie ona znajdzie się na okładce „Vogue'a”. „Pamiętam, jak któregoś dnia powiedziałam swojemu przyjacielowi, że cudownie byłoby zobaczyć kobietę zmagającą się z albinizmem na okładce takiego magazynu jak »Vogue«. Nie przypuszczałam jednak nawet, że to ja nią będę” – napisała w mediach społecznościowych.

Jej wystąpienie w biblii mody przypadło do gustu fanom. Wystarczy popatrzeć tylko na komentarze fanów pod jednym z postów na Instagramie portugalskiego „Vogue'a”. „Najlepsza okładka” – zgodnie piszą komentujący. Thando jest bardzo dumna z sesji i wywiadu w „Vogue”. Na Instagramie podzieliła się z fanami trzema zdjęciami z pięknej i bardzo subtelnej sesji zdjęciowej.

Zagłosuj

Interesujesz się modą?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/Ofeminin.pl/ SW

Oceń