This Man: przerażający tajemniczy mężczyzna, który śni się tysiącom ludzi

21.09.2017 14:20

"This Man" - wpisując to hasło w wyszukiwarkę, od razu zobaczysz zdjęcie tajemniczego mężczyzny. Okazuje się, że kryje się za tym przerażająca historia: od lat śni się on wielu ludziom na całym świecie. Kim jest zagadkowa postać?

This Man kim jest meżczyzna ze snów fot. Instagram

Czy kiedykolwiek śnił Ci się ten mężczyzna? - takie pytanie pada na stronie internetowej thisman.org, a także pod taką nazwą [Ever dream this man?] funkcjonuje na Facebooku fanpage, na którym ludzie opisują swoje sny z przerażającym mężczyzną z poniższego rysunku:

Jak czytamy na Thisman.org, wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy w jednym ze szpitali psychiatrycznych w USA pacjentka narysowała twarz mężczyzny, który odwiedza ją we śnie. Całkiem przypadkiem wizerunek rozpoznawać zaczęły kolejne, niezwiązane ze sobą osoby. Przez te 11 lat na całym świecie "rozpoznało" go kilka tysięcy osób w różnych miast, w różnych krajach.

Na temat zagadkowego mężczyzny narosło wiele przypuszczeń. Jednak jest jeszcze więcej pytań: kim jest ta osoba? Dlaczego śni się tak wielu ludziom? Co to oznacza? Jedna z teorii odwołuje się do psychologii i rozważań K.G. Junga. Zgodnie z jej założeniami, twarz tego mężczyzny to archetyp, który zakorzeniony jest w ludzkiej podświadomości. Obraz ten pojawia się w naszych snach, sygnalizując nam, że coś jest nie tak - np. kiedy jesteśmy przerażeni sytuacją, przeżywamy trudne chwile.

Inna teoria zakłada, że mężczyzna ze snów istnieje naprawdę i po prostu ma umiejętność przenikania do snów innych ludzi. Istnieje nawet teoria religijna, zgodnie z którą twarz jest... podobizną Boga. Stąd wizerunek jest zakorzeniony w każdym człowieku. Jednak za najbardziej prawdopodobną uznaje się psycho-socjologiczną teorię, zgodnie z którą ludzie, poznając fenomen "tego mężczyzny", są tak bardzo pod wrażeniem, że... zaczyna się im on śnić. Podobnie ciekawym wyjaśnieniem jest po prostu to, że ludzie najczęściej nie pamiętają dokładnie swoich snów ani pojawiających się w nich ludzi, dlatego są skłonni uznawać, że śnił się im ten człowiek, choć w rzeczywistości osoba z ich snów była inna.

Niezależnie od tego, jakie są wyjaśnienia, do tej pory nie udało się rozwikłać tej tajemniczej zagadki.

Co ciekawe, zależnie od tego, komu mężczyzna się śni, zachowuje się różnie - niekiedy jest przerażający, innym razem podpowiada, daje wskazówki co do dalszego życia. Wielu ludzi się go boi, wielu sądzi, że jest przyjazny.

"Widizałem tego mężczyznę w strasznym śnie, w którym walczyłem z nim. Przestraszył mnie, że się w nim pojawił całkiem bez powodu. jednye słowa, jakie powiedział, brzmiały: "zachowaj spokój, ja tylko obserwuję twoje życie" - głosi jeden ze snów opisanych przez internautę z Włoch.

A Tobie, śnił się TEN MĘŻCZYZNA?

Niezależnie od tego czy to prawda, czy miejska legenda, brzmi naprawdę przerażająco.

RadioZET.pl/thisman.org/SA

Oceń