Oto najpopularniejszy kwiat na Instagramie. Poznajcie Begonię Maculatę

05.03.2019 16:39

Na instagramowych profilach rządzą rośliny, które pięknie ozdabiają wnętrza i są również dopełnieniem instagramowych zdjęć. W mediach społecznościowych furorę robi Begonia Maculata. Zobaczcie, jak się prezentuje.

Begonia Maculata to najpopularniejsza roślina na Instagramie fot. Instagram.com/ houseplandiary

Begonia Maculata rządzi na Instagramie

Zieleń rządzi na instagramowych profilach, szczególnie tych wnętrzarskich. Choć pięknych roślin pod dostatkiem, Instagram zalewa mnóstwo zdjęć Begonii Maculaty. Aktualnie znajdziemy aż prawie 13 tysięcy hasztagów z tą nazwą.

Begonia Maculata pochodzi z Brazylii, w doniczce osiąga 50-60 cm, lubi lekką ziemię, i najlepiej rozwija się, gdy ma zwilżoną ziemię. Wymaga minimalnej temperatury 13 °C w zimie i 15 °C w lecie. Należy ją trzymać w miejscu dobrze naświetlonym, ale nie bezpośrednio na słońcu. Dobrze rośnie w małej doniczce, gdy jednak staje się zbyt ciasna, należy roślinę na wiosnę przesadzić do doniczki większej o jeden numer. Najłatwiej rozmnaża się  przez sadzonki pędowe, które przygotowuje się późną wiosną i ukorzenia w temperaturze ok. 21 °C. Można ją rozmnażać także z sadzonek liściowych.

Begonia Maculata jest bardzo charakterystyczną rośliną, dzięki białym kropkom na liściach, które dodają jej uroku i pięknie wyglądają na zdjęciach. Begonię Maculatę znajdziecie w m.in. Leroy Merlin.

RadioZEt.pl/ Elle.pl/ SW 

Oceń