Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To prawdopodobnie najstarsza gwiazda YouTube'a na świecie

16.05.2017 16:11

YouTube nie jest "zarezerwowany" tylko dla młodych gwiazd. Udowadnia to ta sympatyczna kobieta, która postanowiła dzielić się swoją kulinarną wiedzą z innymi. Czy wiedziała, że doczeka się milionów widzów?

najstarsza gwiazda youtube fot. screen YouTube

106-letnia youtuberka z Indii porwała serca milionów internautów. Mastanamma ma na YouTube swój kanał o nazwie Country Foods, poświęcony kulinariom. Jej filmiki cieszą się ogromną popularnością. Każdy z nich ma dziesiątki tysięcy wyświetleń a jej kanał śledzi ponad 330 tysięcy osób.

Co kilka dni staruszka wrzuca na YouTube filmik przygotowany w innej hinduskiej wiosce. Dania, które przygotowuje, opierają się przede wszystkim na tradycyjnych recepturach. Przyrządza owoce, warzywa, ryby, a podobno jej specjalnością jest kurczak w arbuzie. Gotuje tylko na palenisku, używa naturalnych składników, które odmierza "na oko", oraz staromodnych przyrządów. Warzywa czy owoce obiera palcami a dania podaje na liściach bananów.

Oto jeden z filmików.

Mastanamma jest przekonana, że ma już 106 lat. Nigdzie nie ma jednak dokumentu, który mógłby potwierdzać jej datę urodzenia. Mimo swojego dojrzałego wieku babcia jest dobrze obeznana z nowoczesnymi gadżetami, jednak konto na YouTube prowadzi za nią jej wnuczek. Zakładając kanał nikt nie sądził, że spotka się ono z tak ogromnym zainteresowaniem a Mastanamma zostanie najstarszą - prawdopodobnie - gwiazdą YouTube'a. Setki młodych youtuberów mogą jej tylko pozazdrościć.

RadioZET.pl/BBC/SA

Oceń