Zamknij

To prawdopodobnie najstarsza gwiazda YouTube'a na świecie

Redakcja
16.05.2017 16:11
najstarsza gwiazda youtube
fot. screen YouTube

YouTube nie jest "zarezerwowany" tylko dla młodych gwiazd. Udowadnia to ta sympatyczna kobieta, która postanowiła dzielić się swoją kulinarną wiedzą z innymi. Czy wiedziała, że doczeka się milionów widzów?

106-letnia youtuberka z Indii porwała serca milionów internautów. Mastanamma ma na YouTube swój kanał o nazwie Country Foods, poświęcony kulinariom. Jej filmiki cieszą się ogromną popularnością. Każdy z nich ma dziesiątki tysięcy wyświetleń a jej kanał śledzi ponad 330 tysięcy osób.

Co kilka dni staruszka wrzuca na YouTube filmik przygotowany w innej hinduskiej wiosce. Dania, które przygotowuje, opierają się przede wszystkim na tradycyjnych recepturach. Przyrządza owoce, warzywa, ryby, a podobno jej specjalnością jest kurczak w arbuzie. Gotuje tylko na palenisku, używa naturalnych składników, które odmierza "na oko", oraz staromodnych przyrządów. Warzywa czy owoce obiera palcami a dania podaje na liściach bananów.

Oto jeden z filmików.

Mastanamma jest przekonana, że ma już 106 lat. Nigdzie nie ma jednak dokumentu, który mógłby potwierdzać jej datę urodzenia. Mimo swojego dojrzałego wieku babcia jest dobrze obeznana z nowoczesnymi gadżetami, jednak konto na YouTube prowadzi za nią jej wnuczek. Zakładając kanał nikt nie sądził, że spotka się ono z tak ogromnym zainteresowaniem a Mastanamma zostanie najstarszą - prawdopodobnie - gwiazdą YouTube'a. Setki młodych youtuberów mogą jej tylko pozazdrościć.

RadioZET.pl/BBC/SA