Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Transpłciowa modelka na okładce „Vogue'a" [ZDJĘCIA]

16.02.2017 15:43

W marcowym numerze francuskiej edycji magazynu „Vogue” na okładce występuje Valentina Sampaio, brazylijska transseksualna modelka. To pierwszy raz, gdy francuska biblia mody umieszcza na „jedynce" wizerunek osoby transpłciowej. 

Transpłciowa modelka na okładce „Vogue'a" [ZDJĘCIA] fot. Valentina Sampaio

W rozmowie z serwisem Independent Emmannuelle Alt, redaktor naczelna francuskiego „Vogue'a”, wyjaśniła, że ten odważny krok jest wyrazem poparcia redakcji dla zmian dokonujących się zarówno na całym świecie, jak i w branży mody.

Za zdjęcia okładki z  Valentiną Sampaio odpowiada duet znanych fotografów mody – Merta Alasa i Marcusa Piggot. Modelka ucharakteryzowana jest w sesji na bywalczynię dyskotek lat 80. Zdjęciu towarzyszy hasło: „Transgender beauty: How they're shaking up the world". Wiadomo, że Valentina wystąpi w ubraniach z  kolekcji Anthony'ego Vaccarello dla Saint Laurent.

Według zapowiedzi marcowy numer „Vogue'a” będzie sprzedawany w dwóch wersjach z okładkami przedstawiającymi dwa różne zdjęcia Valentiny Sampaio. Numer trafi do kiosków już niedługo, bo 23 lutego. Niewątpliwie będzie o nim głośno. 

Valentina urodziła się jako chłopiec. Profesjonalnym modelingiem zainteresowała się dopiero kilka lat temu. Okładka francuskiego „Vogue'a" to na razie największy sukces w jej karierze. Czy będziemy mogli oglądać modelkę też na wybiegach? Naszym zdaniem dziewczyna została do tego stworzona. Zobaczcie zresztą kilka jej zdjęć w naszej galerii.

ezembed

RadioZET.pl/SI

Oceń