Transpłciowy mężczyzna urodził! On i jego partner mają syna

03.08.2017 11:40

Trystan Reese urodził. Pierwszy na świecie mężczyzna, który zaszedł w ciążę, oraz jego partner zostali rodzicami. Na świat przyszedł ich syn.

transpłciowy mężczyzna urodził fot. Instagram

Trystan Reese przyszedł na świat jako kobieta, jednak postanowił zmienić płeć, zachowując żeńskie narządy. Dzięki temu możliwe było zajście w ciążę. Tak też się stało. Resse i jego partner Biff Chaplow jakiś czas temu ogłosili, że zostaną rodzicami, a Trystan stał się pierwszym na świecie ciężarnym transpłciowym mężczyzną. Aby móc zajść w ciążę, wcześniej musiał poddać się specjalnej terapii hormonalnej, koniecznej po zmianie płci. Niestety, pierwsza ciąża zakończyła się niepowodzeniem. Jednak Reese i jego partner nie poddawali się. Dziś już wiadomo, że na świat przyszedł ich potomek. Leo urodził się 14 lipca 2017 i jest zdrowym maluchem. Na Instagramie pojawiły się zdjęcia dziecka.

Trystan i jego partner są razem już od siedmiu lat. Od pewnego czasu para opiekowała się dwójką adoptowanych dzieci. Teraz ich rodzinę dopełni maluch, który przyszedł na świat z ich związku.

- Kochamy wszystkie nasze dzieci, dajemy im ciepło, miłość i dom. Jesteśmy szczęśliwą rodziną. Wychowujemy nasze dzieci w duchu tolerancji i poszanowania. Uczynimy wszystko, co możemy, aby były szczęśliwe - powiedział Reese w rozmowie z CNN.

RadioZET.pl/Independent/SA

Oceń