Zamknij

Już nie minimalizm, a maksymalizm skandynawski. To najgorętszy trend wnętrzarski 2019 roku

Redakcja
13.02.2019 13:59
Skandynawski maksymalizm hitem wnętrzarskim 2019 roku
fot. ---

Skandynawski maksymalizm ma szansę zostać najpopularniejszym trendem wnętrzarskim 2019 roku. Ten styl wylansowała niejako IKEA, która przeanalizowała zdjęcia z hasztagiem #interiors i na tej postawie wskazała trzy najważniejsze trendy wnętrzarskie tego roku. W zestawieniu znalazł się skandynawski maksymalizm, który jest całkowitym przeciwieństwem minimalizmu, choć niektóre elementy obu stylów są do siebie podobne.

Maksymalizm skandynawski hitem we wnętrzach w 2019 roku

Styl skandynawski kojarzy się ze spokojem i neutralnymi kolorami. Tak właśnie jest, ale w przypadku skandynawskiego minimalizmu. Inaczej jest w skandynawskim maksymalizmie, trendzie, który według IKEA będzie rządzić w tym roku.

Oprócz palety barw w skandynawskim maksymalizmie, jak m.in. fiolety, zielenie czy żółcie, rządzą też wzorzyste tapety, egzotyczne dodatki oraz pluszowe tkaniny. Skandynawski maksymalizm to miks przytulności, odwagi i szaleństwa, okraszony barwnymi kolorami.

Skandynawski maksymalizm: kolorystyczne szaleństwo

W tym stylu dominuje przede wszystkim granat, szmaragd, fuksja i szafir. Co prawda kolory są odważne, jednak forma pozostaje dokładnie taka sama jak w przypadku minimalizmu skandynawskiego. Kształty mebli są oszczędne, proste i niezwykle wyważone.

Ten trend przypadnie do gustu tym, którzy lubią kolorowe tapety. Zapomnijcie o pomalowanych na biało czy szaro ścianach i wybierzcie dekoracyjne tapety, które są kolorowe i bardzo odważne. Dominują na nich kwiatowe akcenty i motywy roślinne. Skandynawski maksymalizm to styl, w którym prym wiodą również niebanalne dodatki. Projektanci stawiają na nieco kiczowate figurki egzotycznych ptaków, fantazyjne lampy, barwne kubki czy ultrakolorowe poduszki.

Przeglądając zdjęcia z hasztagiem #scandinavianmaximalism, warto też zwrócić uwagę na złote akcenty: ramy luster, świeczniki czy żyrandole. Zwolennicy skandynawskiego maksymalizmu stawiają też na naturalne materiały jak wiklina czy rafia. Mile widziane są też makramy na ścianach.

RadioZET.pl/ SW/ Homebook