Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szok! Polacy wymyślili piwo warzone bakteriami z waginy!

19.07.2018 15:13

Piwo The Order of Yoni to pierwsze takie piwo na świecie, które warzone jest bakteriami z... waginy. "Esencja kobiety w butelce piwa" - reklamują trunek na Instagramie. Co ciekawe, na ten kontrowersyjny pomysł wpadli Polacy.

piwo waginalne fot. Instagram/The Order of Yoni

Wraz z rosnącą popularnością tak zwanych piw rzemieślniczych na rynku pojawiać się zaczęły coraz ciekawsze trunki, warzone na podstawie specjalnie opracowanych receptur. W tej materii wiele już widzieliśmy (i próbowaliśmy), ale z pewnością pomysł twórców marki "The Order of Yoni" jest póki co chyba nie do przebicia. Jak zdradził "Dziennikowi Zachodniemu" anonimowy piwowar z Katowic, który kryje się za wspomnianą marką, jego trunek uwarzony został z wykorzystaniem bakterii z wagin dwóch modelek, które same zgłosiły się do projektu. Wiadomo, że na imię mają Paulina i Monika.

"Piwo waginalne" opisywane jest przez niego jako połączenie piwa i kobiecości. Samą nazwę piwa przetłumaczyć można na "Zakon Yoni", co z kolei odwołuje się do indyjskiego określenia kobiecych narządów płciowych. Jak podkreśla przedstawiciel marki, "piwo ma być "czcią" oddawaną kobietom".

Premiera piwa zapowiedziana została na 28 lipca 2018 (do spróbowania m.in. w katowickiej Białej Małpie). Producenci chcą podbić przede wszystkim rynek Azji i Ameryki Południowej. Ciekawe czy to im się uda. Jakiego seksu chce Polka?

RadioZET.pl/DZ/SA

Oceń