Zamknij

Wpadki na polskich weselach. Jak nie popełniać takich błędów?

Redakcja
19.06.2017 15:19
Wpadki na polskich weselach. Jak nie popełniać takich błędów?
fot. Pexels

Pijany wujek podrywający koleżankę, zapomnienie o obrączkach, ksiądz, który nie przyszedł na ceremonię – ponoć nie ma ślubu i wesela bez wpadki. Jak się przed nimi uchronić?

Polacy wciąż są bardzo przywiązani do instytucji małżeństwa. Badania CBOS pokazują, że większa część Polaków (54 procent) opowiada się za formalizacją związków kohabitacyjnych, w tym 15 procent uważa, że osoby żyjące razem bez ślubu powinny bezwzględnie zawrzeć małżeństwo, a 39 procent twierdzi, że jest ono dobrym rozwiązaniem, ale nie należy do niego nikogo zmuszać.

A jak ślub, to zwykle z weselem. Według badań CBOS hucznego wesela z pompą oczekuje 39 procent Polaków. Co więcej, 42 procent badanych wierzy, że wesele jest niezbędne, aby ślub uznać za udany.

Każda para marzy o tym, aby ślub i wesele było zapięte na ostatni guzik. Jednak niemal nigdy nie jest idealnie. Małżonkowie – a już zwłaszcza panny młode – dzielą się na popularnych forach internetowych swoimi wpadkami z ceremonii. Niektóre są tylko śmiesznie, od innych rzeczywiście włos może jeżyć się na głowie.

Jakie wpadki spotkały użytkowników popularnego forum na kobiet? Oto tylko garść przykładów.

– Na mój ślub teść przyszedł w ...kapciach, brązowych w krateczkę, po prostu z wrażenia - popłakał się na błogosławieństwie - i przed wyjściem z domu zapomniał zmienić buty... My (...) zobaczyliśmy to dopiero na zdjęciach z kościoła – napisała jedna z forumowiczek wizażu.

Inną z internautek spotkała zdecydowanie gorsza historia.

– A o naszym ślubie ksiądz po prostu zapomniał. Przychodzimy pod kościół, a tu drzwi zamknięte. Ksiądz znalazł się i sam w pospiechu rozwijał nam czerwony dywan do ołtarza. Mimo tej wpadki było bardzo milo.Reszta przebiegła bez dalszych przeszkód – napisała inna uczestniczka forum.

Choć nie wszystko da się zaplanować, warto przed ślubem i weselem sprawdzić kilka podstawowych rzeczy. Oto one:

1. Określenie budżetu. Zanim zaczniemy planować uroczystość, dokładnie oszacujmy, ile pieniędzy możemy na nią przeznaczyć.
2. Nie ufajmy prognozom pogody. Nawet jeśli ma być upał, a planujemy wesele na świeżym powietrzu, przygotujmy się na to, że w Polsce nie ma nic mniej pewnego niż pogoda.
3. Zakupy kilka miesięcy przed. Postarajmy się przygotować jak najwięcej rzeczy na zaś – poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej może zająć trochę czasu, a stres nigdy nie jest najlepszym doradcą.
4. Rozlokowanie gości. Wbrew pozorom to jedna z najważniejszych części planu – chyba nie chcesz, by zwaśnieni rozwodnicy siedzieli przy jednym stoliku, a ukochana babcia spędzała czas w towarzystwie niesfornych przedszkolaków.
5. Zamówienie większej sali. Nie ma nic gorszego niż zbyt duży tłok przy bufecie czy sali tanecznej – na wielkości sali nie ma co oszczędzać, lepiej zrezygnować np. z limuzyny.

RadioZET.pl/SI