Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Twoje imię zdradza, jakie są szanse, że w 2018 zostaniesz rodzicem

03.01.2018 17:17

Podobno z dłoni można wyczytać, ile będzie się miało dzieci. Ale że z imienia można wyczytać, kiedy zostanie się rodzicem? Brzmi niedorzecznie - a jednak. Nie chodzi jednak o wróżenie z fusów, a statystykę. Oto, co ona pokazuje.

dzicko fot. Pixabay

Powiedz mi, jak ci na imię, a powiem ci, czy w 2018 doczekasz się dziecka - tak można powiedzieć analizując dane GUS. I nie ma w tym nic "magicznego" - jedynie statystyka. a ta pokazuje, że kobiety na macierzyństwo decydują się coraz później. Jeśli zatem sprawdzimy średni wiek pierwszego porodu kobiety i zestawimy to z częstotliwością nadawania dziewczynkom określonych imion, to okaże się kobiety o pewnych imionach mają większe prawdopodobieństwo na to, że zostaną matkami w 2018 roku.

W Polsce średni wiek pierwszego dziecka u kobiety wynosi najczęściej 26-27 lat. Statystycznie więc najwięcej kobiet, które w 2018 roku urodzą pierwsze dziecko przyszła na świat w latach 1991-1992. A jakie wtedy królowały imiona? Oto one!

Katarzyna, Anna, Magdalena, Agnieszka, Joanna, Monika, Paulina, Marta, Karolina, Natalia, Justyna, Ewelina, Aleksandra, Małgorzata, Sylwia, Dominika, Klaudia, Agata, Martyna, Angelika, Weronika, Daria, Sandra, Beata, Emilia, Marlena, Alicja, Milena, Ewa i Roksana.

Podobne zestawienie sporządzić można w odniesieniu do panów. Średni wiek, w którym mężczyźni w Polsce zostają ojcami, to 30-32 lata. Jak to przekłada się na imiona? Oto lista.:

Łukasz, Paweł, Michał, Marcin, Piotr, Tomasz, Mateusz, Krzysztof, Kamil, Rafał, Damian, Grzegorz, Damian, Mariusz, Przemysław, Maciej, Dawid, Dariusz, Wojciech, Bartosz, Marek, Sebastian, Daniel, Jakub, Andrzej, Artur, Karol, Robert, Jarosław i Adrian.

Jesteś na tej liście? Być może faktycznie zostaniesz rodzicem - statystycznie masz na to największą szansę.

RadioZET.pl/mamadu.pl/SA

Oceń