W Białymstoku znaleźli oryginalny sposób na przetworzenie wyborczych banerów. Robią z nich... torby

26.10.2018 12:37

W Białymstoku znaleziono świetny pomysł na przetworzenie banerów wyborczych. Niepełnosprawni ze stowarzyszenia „My dla innych” tworzą z nich nowe, przydatne przedmioty, z których dochód pójdzie na szczytny cel.

My dla innych - banery na torby Białystok fot. mat.prasowe

Tradycyjnie po wyborach w miastach i miasteczkach Polski pozostały banery kandydatów, którzy ubiegali się o możliwość partycypowania w sprawowaniu władzy. Choć kandydaci mają 30 dni na usunięcie materiałów promocyjnych, niektórzy zrobili to ekspresowo szybko. Na świetny pomysł przerobienia banerów wyborczych wpadli obywatele Białegostoku.

Politycy przekazali banery wyborcze miastu, a to oddało je do dyspozycji stowarzyszenia „My dla innych”. Osoby działające w tym stowarzyszeniu przerabiają banery na torby na zakupy czy popularne „nerki”, które za kilka złotych nabyć można w sklepie należącym do stowarzyszenia.

1 fot. torby z banerów wyborczych

– Cały dochód z utargu w naszym sklepie przekłada się na dalszą rehabilitację pracowników. Jesteśmy taką charytatywną firmą – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Rafał Średziński, prezes zarządu Stowarzyszenia „My dla Innych”.

Część banerów przekazana została ponadto do schronisk dla zwierząt, gdzie służyć będą np. jako zabezpieczenie dachów przed deszczem.

„Stowarzyszenie powstało w 2008 roku. Działa obecnie na terenie Białegostoku i skupia 25 członków – entuzjastów pedagogiki, nauczycieli, terapeutów, ludzi z pasją i wielkim sercem. Głównym celem Stowarzyszenia jest pomoc drugiemu człowiekowi w jego podmiotowym funkcjonowaniu. Działania kierowane są głównie do osób z niepełnosprawnościami,  które dla nas są równoprawnymi obywatelami naszego miasta. Dlatego prowadzimy placówki  które mają na celu pomoc osobie z niepełnosprawnością w jej maksymalnie jak to możliwe  samodzielnym funkcjonowaniu w swojej społeczności lokalnej” – informuje strona internetowa stowarzyszenia.

RadioZET.pl/Wyborcza/SA

Oceń