Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W Wielkiej Brytanii odbył się ślub muzułmanina-geja

13.07.2017 16:33

W Wielkiej Brytanii odbył się wyjątkowy ślub. Po raz pierwszy w związek małżeński wszedł muzułmanin-gej. Jahed Choudhury i Sean Rogan poznali się, kiedy ten pierwszy, muzułmanin, rozważał samobójstwo.

pierwszy muzułmański ślub gejów fot. screen

Muzułmanin, który chciał odebrać sobie życie z powodu swojego homoseksualizmu, uważany jest za pierwszego człowieka tego wyznania w Wielkiej Brytanii, który zdecydował się na ślub ze swoim partnerem. Jahed Choudhury i Sean Rogan poznali się, kiedy ten drugi zauważył płaczącego Jaheda. Podszedł do niego i widząc, że mężczyzna jest w ciężkim stanie psychicznym, zaczął z nim rozmawiać. W ten sposób Sean i Jahed zostali przyjaciółmi, a wkrótce stali się parą.

Okazało się, że Choudhury jest muzułmaninem i dorastając w społeczności muzułmańskiej stale narażony był na ostracyzm i presję ze strony rodziny i znajomych. Inni muzułmanie na ulicy mu grozili, a rodzina wymuszała walkę z homoseksualnymi skłonnościami. Zabroniono mu też przychodzić do meczetu. Nie mógł tego wytrzymać i chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście spotkał na swojej drodze Seana. Jak stwierdził, Rogan dał mu nadzieję wtedy, kiedy był w psychicznym dołku i był przy nim przez cały czas, kiedy odzyskiwał wiarę w siebie.

Ceremonia odbyła się w Walsall i miała charakter świecki, jednak panowie założyli tradycyjne muzułmańskie stroje. Po zakończeniu uroczystości Choudhury powiedział, że wszystkim, którzy przechodzą przez to, co przeszedł on, pragnie przekazać, że można być muzułmaninem i gejem jednocześnie.

Mężczyźni zapowiadają, że niebawem w Hiszpanii odbędzie się ich huczne wesele, które potrwa cały tydzień.

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/SA

Oceń