Zamknij

Restauracja, w której trzeba samemu zabić zwierzę, aby je zjeść. Filmowy projekt zmusza do refleksji

Redakcja
20.02.2019 15:45
Ta restauracja istnieje tylko w filmie
fot. YouTube..com

Ta restauracja istnieje tylko na potrzeby filmu, który ma zwrócić uwagę na okrucieństwo zwierząt. Reżyser Dustin Brown w swoim krótkim obrazie pokazuje miejsce, w którym zaproszeni goście chcąc zjeść mięsne danie, sami muszą zabić zwierzę.

Żeby zjeść danie mięsne, sam musisz zabić zwierzę

Kontrowersyjny film zdobył w 2018 roku statuetkę Tarhis Short Film Awards. Brown zrealizował film dla organizacji non profit Last Chance Fot Animals. Ma pokazać cierpienie zwierząt na rzecz branży gastronomicznej. W filmie widzimy wnętrze fikcyjnej restauracji Casa De Carne, w której siedzą goście i zastanawiają się nad wyborem dania. Jeden z klientów zamawia mięsne danie, ale żeby móc je zjeść, będzie musiał najpierw sam zabić zwierzę.

 – Chciałem zmusić ludzi do refleksji. Co zrobisz, jeśli będziesz zmuszony zabić zwierzę przed posiłkiem? od tego pytania wszystko się zaczęło – podkreślał reżyser.  Jak się okazuje, niektóre restauracje i hotele działają właśnie w taki sposób. Najpierw pozwalają gościom zapolować na jedzenie. – Robiąc research do tego filmu, zdałem sobie sprawę, że nie jest to tak daleko idący pomysł. Są już restauracje i hotele, które pozwalają swoim gościom polować na jedzenie, aby hotel mógł gotować i podawać - powiedział Brown w rozmowie z "Plant Based News".

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Radio ZET.pl/ SW/ Noizz.pl