Zamknij

Wielkie wyprzedaże i znikające sklepy. Sieć Aldo zniknie z Polski?

Redakcja
27.06.2018 12:03
Wielkie wyprzedaże i znikające sklepy. Sieć Aldo zniknie z Polski?
fot. Shutterstock

Wszystko wskazuje na to, że sieć butików Aldo zniknie z Polski. Kolejne punkty handlowe są zamykane, a w pozostałych towar jest wystawiany na sprzedaż po mocno obniżonych cenach. To nie pierwszy taki przypadek w naszym kraju.

Wyprzedaże w sklepach z reguły budzą w klientach wyłącznie dobre skojarzenia i przynoszą sprzedawcom wysokie zyski. Jednak w tym wypadku będzie to raczej święto jedynie dla klientów. Co prawda nie podano jeszcze oficjalnej informacji w tej sprawie, jednak wszystko wskazuje na to, że sieć butików Aldo zniknie z naszego kraju.

Pożegnalne obniżki

Aldo to jedna z marek zarządzanych przez spółkę Aldo Group. W butikach od 13 lat Polacy mogą kupować nie tylko buty, ale także galanterię skórzaną oraz dodatki. Łącznie w całym kraju sieć sklepów obejmowała kilkanaście punktów położonych w galeriach handlowych w dużych miastach. Jednak obecnie są one jeden po drugim zamykane. Tak stało się między innymi w we wrocławskiej galerii Magnolia, a także warszawskich Złotych Tarasach oraz Galerii Północnej.

Nawet punkty, które wciąż są czynne, nie wydają się planować dłuższej działalności. Półki świecą pustkami, a pozostały towar został wystawiony do sprzedaży z często ogromnymi rabatami. Skórzane buty damskie i męskie można w niektórych miejscach kupić nawet do 70% taniej. To z pewnością duża gratka dla klientów, którzy jednak powinni spieszyć się z zakupami.

Powody, dla których Aldo Group rezygnuje z prowadzenia jednej ze swoich marek w Polsce, nie są znane, jednak niewykluczone, że wpływ na taką decyzję ma wprowadzenie niedziel bez handlu oraz znaczny rozwój w naszym kraju sprzedaży internetowej. Warto dodać, że to nie pierwsza taka decyzja – wcześniej żegnaliśmy się między innymi ze sklepami Dorothy Perkins czy River Island.

RadioZET.pl/MF