Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiózł 15 kg jedzenia od mamy. Zatrzymano go na lotnisku

08.02.2017 12:10
xxx zet

Jako że zakończyły się już obchody Chińskiego Nowego Roku, spora część obywateli Państwa Środka zdążyła wrócić z urlopów. Niektórzy, po spotkaniach z rodziną, musieli zwiększyć gabaryty swoich bagaży. I to nawet bardzo dużym stopniu....

Wiózł 15 kg jedzenia od mamy. Zatrzymano go na lotnisku fot. Lotnisko

Do nietypowej sytuacji doszło na lotnisku w Nankin. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez kontrolerów, ponieważ jego bagaż przekraczał dozwolony limit o 15 kg. Okazało się, że wszystkiemu winne są zapasy jedzenia, które na podróż otrzymał od swojej matki:

Znaczną część tej wielokilogramowej wałówki stanowiły tradycyjne chińskie naleśniki, tzw. jian bing. Zrobione z kruchego i sztywnego ciasta (zazwyczaj przekładanego warzywami lub mięsem) są wyjątkowo nieporęczne, jeśli chodzi o transport.

Obsługa portu była wyraźnie zakłopotana i zasugerowała mężczyźnie, aby pozostawił tam przynajmniej część prowiantu. Ten jednak odmówił i zdecydował, że zabierze go ze sobą na pokład. Pytanie tylko czy wszystko się zmieściło i czy podróż przebiegła bez większych problemów? Patrząc na te zdjęcia, wydaje nam się, że jeszcze zabawniej mogło być już w samolocie.

RadioZET.pl/Onet.pl/Twitter/MP

Oceń
Tagi