Wiózł 15 kg jedzenia od mamy. Zatrzymano go na lotnisku

08.02.2017 12:10

Jako że zakończyły się już obchody Chińskiego Nowego Roku, spora część obywateli Państwa Środka zdążyła wrócić z urlopów. Niektórzy, po spotkaniach z rodziną, musieli zwiększyć gabaryty swoich bagaży. I to nawet bardzo dużym stopniu....

Wiózł 15 kg jedzenia od mamy. Zatrzymano go na lotnisku fot. Lotnisko

Do nietypowej sytuacji doszło na lotnisku w Nankin. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez kontrolerów, ponieważ jego bagaż przekraczał dozwolony limit o 15 kg. Okazało się, że wszystkiemu winne są zapasy jedzenia, które na podróż otrzymał od swojej matki:

Znaczną część tej wielokilogramowej wałówki stanowiły tradycyjne chińskie naleśniki, tzw. jian bing. Zrobione z kruchego i sztywnego ciasta (zazwyczaj przekładanego warzywami lub mięsem) są wyjątkowo nieporęczne, jeśli chodzi o transport.

Obsługa portu była wyraźnie zakłopotana i zasugerowała mężczyźnie, aby pozostawił tam przynajmniej część prowiantu. Ten jednak odmówił i zdecydował, że zabierze go ze sobą na pokład. Pytanie tylko czy wszystko się zmieściło i czy podróż przebiegła bez większych problemów? Patrząc na te zdjęcia, wydaje nam się, że jeszcze zabawniej mogło być już w samolocie.

RadioZET.pl/Onet.pl/Twitter/MP

Oceń
Tagi